REKLAMA

Jak wygląda budynek Rodzinnego Domu Dziecka po remoncie?

REKLAMA

Zakończył się remont budynku przy ul. Stanisława Wyspiańskiego w Płocku, w którym znajdzie się Rodzinny Dom Dziecka. Już niedługo do obiektu wprowadzą się lokatorzy.

15 stycznia Urząd Miasta Płocka zaprezentował wyremontowany na potrzeby Rodzinnego Domu Dziecka budynek przy ul. Stanisława Wyspiańskiego 26. Od 17 września 2019 roku w obiekcie prowadzone były kompleksowe prace remontowe.

W nowo wyremontowanym budynku znajdzie się placówka, obecnie mieszcząca się przy ul. Kalinowej. Po remoncie obiektu przy ul. Kalinowej natomiast, powstanie tam Ośrodek Opiekuńczo-Wychowawczy dla 14 dzieci. Dziennikarze mieli okazję zobaczyć, jak wygląda budynek po remoncie, który wyniósł ponad 263 tys. zł.

– To będzie Rodzinny Dom Dziecka, a więc będzie tu mieszkać normalna rodzina. Poza własnymi dziećmi tych państwa, będzie też kilkoro dzieci, zgodnie z decyzją sądu. Liczba dzieci się tutaj zmienia, z reguły jest ich do dziesięciu – wyjaśniał prezydent Andrzej Nowakowski.Podczas remontu wymieniono instalacje sanitarne, w tym centralne ogrzewanie, instalację wodno-kanalizacyjną i wyposażenie łazienek. W budynku wykonano także szereg prac z branży elektrycznej, obejmujących naprawę instalacji elektrycznej, antenowej, dzwonkowej, telefonicznej i lokalnej sieci komputerowej.

Inwestycja objęła również remont wnętrza budynku, wymieniono stolarkę drzwiową i okienną, powstały ścianki działowe, nowe podłogi i wykładziny, odnowiono ściany i sufity. Podczas remontu przebudowano schody wewnętrzne, w tym poszerzono schody prowadzące na poddasze.

Łączny koszt inwestycji wyniósł 263.213,36 zł.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

  1. Trol says:

    Widać że zdjęcia robione świeżo po remoncie dojdą dodatki itp i od razu wnętrze sie zmieni. Najważniejsze żeby dobrze się żyło.

  2. kierownik says:

    263 tysiące a na cokoliki w szafkach kuchennych zabrakło…

  3. Patryk says:

    Okropne te wnętrza ;/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU