REKLAMA

REKLAMA

Jak rozpoznać choroby i gdzie je leczyć? Dowiesz się na infolinii

REKLAMA

Zgodnie z zapowiedzią, PKN ORLEN uruchomił infolinie dla mieszkańców Płocka oraz powiatów: płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego, wspierające szybką diagnostykę. Dzięki niej, w szybki i prosty sposób dowiemy się m.in. w jaki sposób rozpoznać choroby oraz jakie są możliwości ich leczenia.

We wrześniu ubiegłego roku PKN ORLEN zapowiedział rozpoczęcie programu prozdrowotnego dla Płocka i regionu przy współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz placówkami medycznymi. Jednym z jego punktów było m.in. powstanie systemu teleinformatycznego do infolinii oraz telekonsultacji i e-konsultacji, wspierający szybką diagnostykę.

Przeczytajrównież

Uruchomienie infolinii umożliwi łatwy dostęp do informacji o możliwościach i kierunku rozpoznania chorób oraz konsultacji i leczenia w Narodowym Instytucie Onkologii, a także w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc.

Reklama. Przewiń aby czytać dalej.

Specjaliści przyjadą do Płocka. Rusza program zdrowotny ORLENU za 10 mln zł [FILM]

– Inwestowanie w zdrowie zawsze się opłaca – mówi Agata Górnicka, Dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem PKN ORLEN. – Nowatorski projekt, na którego realizację jako dobry i odpowiedzialny sąsiad, przeznaczymy 10 mln zł, pozwoli w ciągu sześciu lat udzielić ponad 20 tys. specjalistycznych konsultacji i porad pacjentom z Płocka oraz przyległych powiatów, którzy często są także naszymi pracownikami. Rozpoczynamy wdrażanie konkretnych rozwiązań. Uruchomienie infolinii wspierającej szybką diagnostykę jest pierwszym krokiem w kierunku zmniejszenia ryzyka zachorowania mieszkańców na nowotwory – mówi Agata Górnicka, Dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem PKN ORLEN.

Projekt pilotażowego programu finansowanego przez ORLEN ma na celu:

  • wzmocnienie współpracy pomiędzy ośrodkami,
  • wczesne diagnozowanie objawów chorób,
  • propagowanie przyjętych standardów leczenia,
  • działania edukacyjno-społeczne, motywujące do wprowadzenia zmian w stylu życia.

Zaznaczmy, że infolinia nie zastąpi nam wizyty  lekarza, lecz stanowi istotny element wsparcia programu zdrowotnego i jest jednym z jego elementów.

Jak informuje ORLEN, infolinie obsługują konsultanci, którzy pełnią rolę nawigatorów ds. profilaktyki i diagnostyki.

– Ich zadaniem jest przedstawienie ścieżki postępowania zarówno w kontakcie z lekarzem, jak i bezpośrednio z pacjentem. Mają oni przekazywać informacje o możliwościach i kierunku dalszej diagnostyki, konsultacji i leczenia – wyjaśnia biuro prasowe koncernu.




Kontakt z nawigatorami jest możliwy telefonicznie od poniedziałku do piątku, w godz. 8-16, a także drogą mailową. Opłaty za połączenia telefoniczne liczone są według standardowej taryfy operatora osoby dzwoniącej.

Narodowy Instytut Onkologii przy ul. Roentgena 5 w Warszawie:

  • Nawigator ds. profilaktyki; tel. (22) 546 31 11; e-mail: profilaktyka.plock@coi.pl
  • Nawigator ds. diagnostyki; tel. (22) 546 33 77; e-mail: diagnostyka.plock@coi.pl

Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc przy ul. Płocka 26 w Warszawie:

  • Nawigator; tel. (22) 431 23 50 lub (22) 431 23 06 oraz tel. kom. 882 36 44 15 lub 882 36 44 17; e-mail: pulmonologia@igichp.edu.pl.
  • W sprawie dodatkowego wsparcia diagnostycznego lub specjalistycznej konsultacji lekarz prowadzący pacjenta może zwrócić się pisząc na adres pulmonologia@igichp.edu.pl.

Przypomnijmy, że 13 września 2019 r. w siedzibie PKN ORLEN w Płocku podpisano umowę, zgodnie z którą koncern przeznaczy 10 mln złotych na program zdrowotny skierowany do mieszkańców Płocka i powiatu płockiego. Pieniądze te będą rozdysponowane w ciągu 6 lat, a przeznaczone będą m.in. na monitorowanie stanu zdrowia, profilaktykę i leczenie chorób.

– ORLEN angażuje się mocno w pakiet onkologiczny. Już w tym roku rozpoczynamy program, podczas którego zrealizowanych będzie m.in. około 20 tysięcy konsultacji, odbędą się szkolenia dla lekarzy i pielęgniarek, by wcześniej rozpoznawać choroby nowotworowe, a placówki będą wyposażane w nowy sprzęt. Łącznie zrealizowany zostanie cały pakiet działań, związanych z diagnozą i leczeniem – wymieniał wówczas Prezes PKN ORLEN, Daniel Obajtek.

Częścią programu profilaktyki skierowanego do mieszkańców Płocka i okolic, były również m.in. organizowane w czerwcu oraz w październiku 2019 roku „Miasteczka Zdrowia”, podczas których uczestnicy mogli wykonać bezpłatne badania i uzyskać porady lekarskie.

​ORLEN bez tajemnic: Dlaczego powstała inicjatywa „Miasteczka Zdrowia”?

REKLAMA

Inni czytali również

Kolejny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU