REKLAMA

Jak radzić sobie z lękiem? Już w styczniu ważne spotkanie

REKLAMA

Po raz pierwszy spotkanie „Porozmawiajmy o…” organizowane przez Sandrę Panuś przeznaczone będzie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Temat będzie powiem uniwersalny, a dotyczy lęku.

Sandra Panuś, która 10 lat temu w Płocku zainicjowała spotkania z kobietami „Porozmawiajmy o…”, przygotowała dla płocczan bardzo ważną współcześnie tematykę.

PowiązaneTematy

– W społeczeństwie wzrasta liczba osób ze zdiagnozowanymi zaburzeniami psychicznymi. Około 25-30 procent z nas doświadcza zaburzeń lękowych, potocznie zwanych nerwicą. Ich objawy są ciężkie i bardzo dokuczliwe, to m.in nagłe napady lęku połączone z kołataniem serca, uczuciem duszności, zawrotami głowy, drżeniem rąk czy drętwieniem kończyn. Dlatego celem wydarzenia jest pogłębienie wiedzy o zaburzeniach lękowych, nerwicy, jak można w tych trudnych momentach pomóc sobie i bliskim – tłumaczy Sandra, psychoterapeutka w trakcie certyfikacji, certyfikowany coach indywidualnym i team coach ICC, która od lat towarzyszy Fundacji Sukces Pisany Szminką pisząc artykuły, organizując spotkania „Sukces to Ja”, prowadzi też webinary.

Gościem spotkania będzie Marcin Matych – psychoterapeuta, lekarz, który od lat pracuje z chorymi na nerwicę. Ma holistyczne podejście do człowieka i jego cierpienia, w którym umysł, emocje i ciało stanowią naturalną całość, będącą w relacji z otoczeniem. W mediach społecznościowych, jako Dr Nerwica popularyzuje wiedzę o zaburzeniach lękowych i sposobach na radzenie sobie z nimi. Jego profil z charakterystycznymi autorskimi ilustracjami cieszy się coraz większą popularnością.W swojej książce „Jak żyć z lękiem” Dr Nerwica zaprasza do „gry w trochę lepsze życie”. To wymyślona przez niego i sprawdzona razem z pacjentami metoda, która pomaga żyć pomimo lęku. Prostym i obrazowym językiem Matych pokazuje, jak oswajać nerwicę, jak o siebie dbać, żeby lęk nie zdominował codzienności, pomaga też zrozumieć mechanizmy, które lękami rządzą.

Spotkanie odbędzie się 12 stycznia 2023 r. (czwartek) o godz. 17 w Mediateka eMka (ul. Tadeusza Kościuszki 3B, Płock). Wstęp jest wolny.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU