REKLAMA

Jak bezpiecznie płacić kartą przez Internet?

REKLAMA

vistula_bank_logo_male

Od 1 kwietnia 2015 w Vistula Banku Spółdzielczym zostało wdrożone rozwiązanie, mające na celu poprawę bezpieczeństwa płatności internetowych. To rozwiązanie jest zgodne z zaleceniami Komisji Nadzoru Finansowego i spełnia najwyższe standardy.

Do tej pory w większości banków do płatności internetowych wystarczył numer karty, data ważności oraz kod cvc2. Prowadziło to do sytuacji, w której klient często nie był świadomy, że jego karta została skradziona lub ktoś sporządził jej zdjęcie, a już samo zdjęcie obu stron karty do niedawna wystarczyło, aby dokonywać transakcji internetowych przez osoby nieupoważnione.

Rys. 1
Rys. 1

Aktualnie, dzięki wdrożeniu rozwiązania w postaci VISA 3d Secure oraz Master Card Secure Code, można uniknąć takiej sytuacji. Innowacja polega na dodatkowej weryfikacji hasłem SMS na wskazany przez klienta numer telefonu (patrz Rys.1). Zastosowanie dodatkowej autoryzacji niezależnym kanałem, w znaczący sposób zwiększa bezpieczeństwo transakcji (złodziej musiałby mieć dostęp zarówno do karty, jak i telefonu). Dodatkowo, aby obsłużyć klientów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bank wprowadził portal kartosfera.pl, na którym klient może dokonać zmiany PIN, uruchomić dodatkowe zabezpieczenie, a na potrzeby klientów uruchomiono również telefoniczne biuro obsługi klienta, w którym w dowolnym czasie można dokonać zmiany limitów karty, zmiany PIN, uruchomienia usługi 3d Secure oraz uzyskać pomoc związaną z płatnościami, zarówno internetowymi, jak i stacjonarnymi.Podsumowując, wprowadzone przez bank rozwiązanie:

  1. VISTULA 1Poprawia bezpieczeństwo płatności internetowych, poprzez wprowadzenie dodatkowego limitu na transakcje e-commerce (tak, jak ma to miejsce w przypadku wypłat w bankomacie lub w płatnościach bezgotówkowych). Dla osób, które nie korzystają z karty w sieci, można wyłączyć funkcję płacenia w Internecie, poprzez ustalenie limitu zerowego. Ustalenia limitu można dokonać w placówce banku, a także telefonicznie w BOK Banku BPS SA pod numerem telefonu 86 215-50-00. Docelowo limity kartowe również będzie można zmieniać za pośrednictwem portalu kartosfera.pl (tak, by umożliwić klientowi ich samodzielną zmianę).
  2. Wprowadza dodatkowy sposób autoryzacji płatności kartą bezpiecznym kanałem, za pośrednictwem jednorazowego kodu SMS wysyłanego na numer zdefiniowany uprzednio w banku (tak, jak przy przelewach przez Internet Banking). Usługę tę można aktywować w banku lub za pośrednictwem dedykowanego portalu kartosfera.pl, instrukcja korzystania z portalu jest dostępna na stronie banku vistulabs.pl.
  3. Umożliwia zmianę PIN-u przez 24 godziny 7 dni w tygodniu za pośrednictwem portalu kartosfera.pl lub za pośrednictwem infolinii.
  4. Umożliwia awaryjne zastrzeżenie karty przez 24 godziny 7 dni w tygodniu, zarówno za pośrednictwem portalu kartosfera.pl, jak i samodzielnie pod numerem telefonu 86 215-50-00.

 vistula_internet

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU