Al. Jachowicza dzisiaj częściowo wyłączone

REKLAMA

27 września największe utrudnienia czekają płockich kierowców na Alejach Jachowicza. Planowe prace będą prowadzone również w innych częściach miasta.

Al. Jachowicza

W dniach 27-29 września będą prowadzone intensywne prace, związane z wykonaniem warstwy ścieralnej asfaltu w Al. Jachowicza w rejonie skrzyżowania JACHOWICZA – KOBYLIŃSKIEGO – BIELSKA. W trakcie prac czasowo i rotacyjnie będą wyłączane z ruchu poszczególne odcinki północnej jezdni Al. Jachowicza (kierunek do Lipna), ul. Bielskiej (odcinek DK60) i tarcza skrzyżowania. MZD apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do poleceń służb i czasowej organizacji ruchu, która będzie zmieniana w zależności od postępu prac.

PowiązaneTematy

 

Z powodu zamknięcia dla ruchu prawego pasa Al. Jachowicza przy skrzyżowaniu z ul. Bielską, na czas remontu nawierzchni w piątek 27 września autobusy linii 3, 14, 26, 35, A w stronę Winiar / Olrenu oraz linii 1, 5, 6, 8, 9, 11, 15, 16, 17, 18, 21, 23, 29 w kierunku pozamiejskim / Boryszewskiej / Cm. Komunalnego ominą przystanek Jachowicza (teatr) naprzeciwko hotelu Petropol. Autobusy linii 3, 26, 35, A zatrzymają się na przystanku zastępczym w al. Jachowicza przed skrzyżowaniem z ul. Obrońców Westerplatte (na wysokości Hotelu Płock). Autobusy linii 14 zatrzymają się na przystanku Jachowicza (Bielska). Autobusy linii 1, 5, 6, 8, 9, 11, 15, 16, 17, 18, 21, 23 i 29 zabiorą pasażerów z dworca, następnie ominą przystanek Jachowicza (teatr) i zatrzymają się dopiero na następnym przystanku na swojej trasie. Z powodu objazdów na wszystkich liniach może dochodzić do opóźnień w kursowaniu autobusów. Poniżej szczegółowy wykaz tras objazdowych dla poszczególnych linii.

Sprawdź szczegóły objazdów autobusów Komunikacji Miejskiej

Naprawy bieżące dróg i chodników

– GÓRNA – utwardzenie drogi gruntowej płytami MON
– BIELSKA – naprawa zatok przystankowych
– KLONOWA – naprawy ubytków w jezdni
– CZWARTAKÓW (nieremontowany odcinek w rejonie ul. Zubrzyckiego) – naprawy ubytków w jezdni
– WYSZOGRODZKA – naprawy ubytków w jezdni
– ARMII KRAJOWEJ – naprawy ubytków w jezdni
– ŁUKASIEWICZA – naprawy ubytków w jezdni.

Przebudowa skrzyżowań na Podolszycach

W rejonie al. Jana Pawła II trwają prace w pasie drogowym, a także budowa drugiej jezdni na odcinku od ul. Wyszogrodzkiej do ul. Czwartaków. Na części jezdni wykonano oznakowanie poziome zgodne z nową organizacją ruchu.

Al. Piłsudskiego

W rejonie przejazdu kolejowego w al. Piłsudskiego rozpoczęły się prace związane z budową wiaduktu. Obowiązuje czasowa organizacja ruchu. Został wyłączony jeden z trzech pasów ruchu na jezdni północnej (zwężenie jezdni i ograniczenie prędkości w kierunku centrum).

Trasa Popiełuszki

Odcinek od ronda Wojska Polskiego do Mostu Solidarności – została wprowadzona czasowa organizacja ruchu w związku z budową Centrum Graniczna i węzła komunikacyjnego Graniczna. Występuje zwężenie jezdni i ograniczenia prędkości. Trwa budowa drogi rowerowej na odcinku od ronda w Górach do ulicy Browarnej.

Pozostałe utrudnienia

Ulica Chopina – budowa drogi rowerowej i chodnika. Występują ograniczenia w ruchu pieszych.
Ulica Szpitalna – remont drogi 562 na odcinku około 1,5 km.
Ulica Kutnowska – remont drogi na odcinku około 700 mb od ulicy Gajowej w stronę ronda. W ramach prac trwa remont nawierzchni bitumicznej jezdni, wykonane będzie oznakowanie poziome i pionowe. Powstanie także ścieżka rowerowa i chodnik dla pieszych.