REKLAMA

IV Konkurs Informatyczny „Malachoviacus Informaticus”

REKLAMA

Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku już po raz czwarty zorganizowało konkurs informatyczny „Malachoviacus Informaticus”.

Małachowianka kolejny raz do konkursu zaprosiła uczniów szkół gimnazjalnych, jednak tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ pierwszy raz dopuszczono uczniów z klas 5 i 6 szkół podstawowych. 11 marca rozpoczął się już pierwszy z dwóch etapów IV  edycji Konkursu Informatycznego “Malachoviacus Informaticus”.

Poprzednie edycje również składały się z dwóch części. Pierwsza z nich polegała na tym, że każdy z uczestników musiał samodzielnie wykonać trzy zadania – uwaga – bez użycia komputera. Zadania te sprawdzały myślenie informatyczne ucznia i nie wymagały żadnej wiedzy ani umiejętności, wykraczających poza zakres materiału szkoły gimnazjalnej.Organizatorami konkursu są: Mariusz Różycki – absolwent studiów informatycznych na Uniwersytecie Cambridge, a wcześniej uczeń LO im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku, Cezary Obczyński – nauczyciel matematyki i informatyki w Małachowiance, a także wykładowca na Politechnice Warszawskiej w Płocku oraz Sebastian Ostrowski – nauczyciel informatyki w Małachowiance.

Honorowy Patronat nad konkursem objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent Płocka oraz Starosta Płocki. PetroNews jest patronem medialnym konkursu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU