Internetowy oszust złapany w Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mieszkaniec Płocka sprzedawał części komputerowe przez Internet. Jednak zakupione przedmioty nigdy nie trafiły do kupujących. Policjanci namierzyli i zatrzymali oszusta, który… miał już do odbycia wyrok za wcześniejsze oszustwa.

Ustalaniem oszusta z Płocka policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą zajmowali się od początku 2015 roku. Wówczas dotarły do nich informacje o oszustwach przy zakupie części komputerowych i komputerów w Internecie.

– Do Komendy wpływały zgłoszenia od osób, które mimo wysłania pieniędzy za zakupione komputery lub części komputerowe, nie otrzymywały zamówionych przedmiotów – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – W wyniku prowadzonej pracy operacyjnej oraz poczynionych ustaleń w tych sprawach, policjanci 4 lutego br. zatrzymali 31-letniego mężczyznę, mieszkańca Płocka – wyjaśnia rzecznik.

Jak się okazało, w mieszkaniu płocczanina znajdował się profesjonalny sprzęt komputerowy, dzięki któremu oszust mógł prowadzić swoją przestępczą działalność. – Były to komputery o dużych pojemnościach pamięci, jeden ze znalezionych komputerów był chłodzony cieczą – potwierdza Krzysztof Piasek.

Sprzęt komputerowy został zabezpieczony przez policję, 31-latka natomiast zatrzymano i przewieziono do Zakładu Karnego w Płocku, gdzie… miał do odbycia karę pozbawienia wolności za wcześniejsze oszustwa.

Płoccy policjanci zebrali już materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 17 zarzutów oszustwa, jednak, jak podkreśla Krzysztof Piasek, sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż do Komendy Miejskiej Policji w Płocku spływają informacje z całej Polski, dotyczące oszustw przy zakupie komputerów i części komputerowych. Mężczyzna przyznał się do wszystkich przedstawionych mu do tej pory zarzutów, za oszustwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji