REKLAMA

Inkubatory dla płockiego szpitala. Od WOŚP

REKLAMA

Płocki szpital może zaoferować teraz młodym mamom większe poczucie bezpieczeństwa. Dzięki tegorocznej Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, szpital wzbogacił się o nowoczesny sprzęt, przeznaczony dla noworodków.

Przekazany przez WOŚP sprzęt stanął już w Oddziale Neonatologicznym. Jego wartość to ok. 300 tysięcy złotych. Szpital wzbogacił się o:
1. Stanowisko resuscytacyjne z pulsoksymetrem – tzw. inkubator otwarty. Stanowisko do resuscytacji urządzenie to dzięki efektywnej terapii cieplnej oraz zestawie wbudowanych urządzeń resuscytacyjnych tworzy ergonomiczne stanowisko oceny poporodowej oraz resuscytacji noworodka.
2. Inkubator noworodkowy – sprzęt niezbędny w sprawowaniu opieki nad noworodkami. Zamknięcie pozwala na stworzenie noworodkowi optymalnego środowiska rozwoju przez minimalizację hałasu i zakłóceń.
3. Inkubator transportowy – umożliwi przewożenie wcześniaków lub noworodków, będących w ciężkim stanie z Traktu Porodowego do Oddziału Neonatologicznego w sposób dla nich komfortowy i bezpieczny.
4. Bilirubinometr – stanowi delikatną, bezbolesną alternatywę dla tradycyjnego badania przesiewowego żółtaczki. Urządzenie pozwala na proste, szybkie i skuteczne wykonanie badania przesiewowego w dowolnym miejscu szpitala, bądź w gabinecie lekarskim.
5. Lampa do fototerapii (jeszcze nie dotarła do szpitala) – wykorzystywana jest przy leczeniu żółtaczki patologicznej.
6. Kardiomonitor – monitoruje funkcje życiowe noworodka.Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU