REKLAMA

Inauguracja roku akademickiego we Włodkowicu

REKLAMA

W niedzielę, 6 października, odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica. Wśród zaproszonych gości był m.in. doradca prezydenta Polski, prof. Tomasz Nałęcz.

PowiązaneTematy

– Wymogiem naszych czasów jest konieczność kształcenia się przez całe życie – powiedział prof. Zbigniew Kruszewski, rektor SWPW podczas inauguracji. Profesor zwrócił też uwagę na to, że jego uczelnia ma za zadanie wykształcenie praktyków, a oferta szkoły skierowana jest zarówno do ludzi, którzy kontynuują naukę, jak i osób ze stażem zawodowym.

Podczas uroczystości, po raz czternasty w historii szkoły, zostały wręczone medale Pawła Włodkowica – najwyższe wyróżnienie przyznawane przez uczelnię swoim nauczycielom akademickim, absolwentom i studentom oraz innym osobom, które przyczyniają się do rozwoju i rozsławienia SWPW.Studenci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz sukcesy sportowe, otrzymali wyróżnienia rektora. Były też wyróżnienia od prezydenta Płocka, które wręczył zastępca prezydenta Roman Siemiątkowski. Uhonorowani zostali m.in. Ewelina Kita i Dariusz Wojtalewicz,  laureaci tegorocznej edycji konkursu „Dyplom dla Płocka” .

Wykład inauguracyjny „Między żyrandolem a fundamentami Rzeczypospolitej. Rola prezydentury w Polsce” wygłosił prof. Tomasz Nałęcz.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU