REKLAMA

Inauguracja Letniego Festiwalu Muzycznego za nami [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W piątek rozpoczął się Letni Festiwal Muzyczny. W jego ramach odbywają się koncerty symfoniczne, kameralne, oratoryjne, prezentowana jest muzyka jazzowa i popularna, głównie w zabytkowych częściach miasta. Pierwszy z pięciu koncertów odbył się na Starym Rynku. Wydarzenie poprowadził Bogusław Kaczyński.

W ramach tegorocznej edycji odbędzie się pięć koncertów w okresie od 28 czerwca do 12 lipca, wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

PowiązaneTematy

Festiwal został zainaugurowany w piątek na Starym Rynku w Płocku koncertem „Bogusław Kaczyński zaprasza…”. Na placu przed ratuszem zebrały się tłumy. Płocka Orkiestra Symfoniczna wraz ze solistami: Małgorzatą Długosz (sopran), Dariuszem Stachurą (tenor) i Adamem Szerszeniem (baryton) wykonała sławne arie i duety operetkowe, pieśni neapolitańskie oraz popularne szlagiery muzyki światowej.

Gospodarzem wieczoru był Bogusław Kaczyński, popularyzator muzyki w Polsce, teoretyk muzyki, zdobywca trzech „Wiktorów” i „Super Wiktora”, laureat trzech „Złotych Ekranów”, „Kawaler Orderu Uśmiechu”. Symfoników poprowadził dyrygent Adam Klocek.

Następne spotkania festiwalowe 5 i 7 lipca.