REKLAMA

Horror na Halloween. Co jeszcze w NK Przedwiośnie?

REKLAMA

Horror „Halloween”, thriller „Dziewczyna w sieci pająka” – to premiery tego tygodnia. Oprócz tego Bajkoranki, Katecheza w Kinie czy Spotkania Filmowe – jesień w NK Przedwiośnie zapowiada się atrakcyjnie.

Halloween

Od 26 października zapraszamy na premierę „Halloween” – to nowa ekranizacja jednego z najsłynniejszych horrorów w dziejach kina, remake filmu nakręconego w 1978 roku przez Johna Carpentera, krwawej opowieści o bezlitosnej, zamaskowanej maszynie do zabijania: Michaelu Myersie. Jamie Lee Curtis powraca w ikonicznej roli Laurie Strode, by w ostatecznej rozgrywce stawić czoła Michaelowi Myersowi, zamaskowanej postaci, która przeœśladuje ją, od kiedy udało jej się uciec z morderczej zabawy halloweenowej cztery dekady temu.
REŻYSERIA: David Gordon Green OBSADA: Jamie Lee Curtis, Judy Greer, Andi Matichak.

PowiązaneTematy

Dziewczyna w sieci pająka

Od piątku zapraszamy również na thriller „Dziewczyna w sieci pająka” – to wielki kinowy powrót Lisbeth Salander, bohaterki kultowej powieści z jednego z największych bestsellerów książkowych naszych czasów – cyklu powieści Stiega Larssona. Autorem „Dziewczyny w sieci pająka (w Polsce książka ukazała się pod tytułem „Co nas nie zabije”) jest David Lagercrantz, który po śmierci Larssona – zgodnie z wolą spadkobierców – podjął się kontynuacji przebojowej serii. W roli Salander – znakomita Calire Foy.
REŻYSERIA: Fede Alvarez OBSADA: Claire Foy, Sylvia Hoeks, Lakeith Stanfield

Bajkoranki: Biały Kieł

W sobotę i niedzielę o godzinie 11 zapraszamy na seans animacji „Biały Kieł”, który odbędzie się w ramach cyklu Bajkoranki. Przed seansem odbędzie się losowanie nagród w ramach Happy Seats. Po seansie odbędą się zabawy i animacje, które poprowadzą animatorzy z Teatru Form Wielu. Bilety w cenie 12 złotych.

Biały Kieł to rezolutny i bardzo nietypowy szczeniak – mieszanka psa i wilka. Po rodzicach odziedziczył najlepsze cechy obu ras, więc szybko uczy się, jak przetrwać w mroźnych i nieprzyjaznych warunkach dzikiej północy. Niestety szczeniak gubi się i odłącza od rodziny. Z pomocą przychodzi mu wódz indiańskiego plemienia, który zabiera go do swojej wioski. Wśród nowych przyjaciół Biały Kieł szybko dorasta, uczy się współpracy z innymi psami i członkami wspólnoty. Niestety na skutek nieprzewidzianych zdarzeń, zwierzak trafia do nowych właścicieli, którzy widzą w nim tylko łatwy zarobek. Na szczęście z pomocą przychodzą mu dobrzy ludzie, a wielka przygoda, którą przeżyje, da mu pełną miłości lekcję na całe życie.
REŻYSERIA: Alexandre Espigares OBSADA: Rashida Jones, Nick Offerman, Paul Giamatti

Katecheza w Kinie: Dotknij nieba

W niedzielę, 28 października o godzinie 15:30 zapraszamy na Katechezę w Kinie. W ramach cyklu wyświetlony zostanie dramat „Dotknij nieba”. Po seansie NK Przedwiośnie zaprasza do patio Kina na dyskusję o filmie oraz herbatę i ciastko. Bilety w cenie 15 złotych.

„Dotknij nieba” – Bart Millard wychowuje się bez matki. Skonfliktowany z despotycznym ojcem, szuka pocieszenia w modlitwie, muzyce i świecie wyobraźni. Lata później, jako nastolatek, Bart postanawia zająć się sportem, wierząc,, że w ten sposób odbuduje swoje relacje z rodzicem. Niestety ciężka kontuzja przekreśla marzenia o futbolowej karierze i chłopak zostaje zmuszony do zmiany planów. Z pomocą przychodzi mu jedna z nauczycielek, która dostrzega w Millardzie talent muzyczny. Zachęcany przez swoją dziewczynę, Shannon, Bart postanawia dołączyć do lokalnego zespołu. Grupa przyjmuje nazwę MercyMe i wyrusza w trasę po Ameryce. Pierwsze koncerty nie zwiastuje sukcesu. Sceptyczni wobec zespołu są, zarówno widzowie, jak i krytycy. Wszystko zmienia się po jednym z występów. Bart, który właśnie dowiedział się o chorobie ojca i poważnie rozważa odejście z zespołu, siada samotnie z gitarą i zaczyna komponować. Wspominając wszystko, co przydarzyło mu się w życiu, przelewa uczucia i słowa na papier. Z dawnych emocji i niespełnionych nadziei powstaje „I Can Only Imagine” – największy religijny hit w dziejach amerykańskiej muzyki.
REŻYSERIA: Andrew Erwin, Jon Erwin OBSADA: Dennis Quaid, J. Michael Finley, Brody Rose

Spotkania Filmowe: Fatum Elizabeth

W poniedziałek, 29 października w ramach Spotkań Filmowych, o godzinie 18.30 odbędzie się pokaz filmu „Fatum Elizabeth”. Wszystkich widzów Spotkań Filmowych zapraszamy przed seansem na ciastko oraz herbatę. Bilety w cenie 15 złotych.„Fatum Elizabeth” – Elizabeth (Abbey Lee) przybywa do posiadłości swego świeżo poślubionego męża, genialnego naukowca Henry’ego (Ciarán Hinds). Otoczona luksusem, ma wszystko, czego zapragnie. Jest tylko jedno pytanie, które ją nurtuje i nie pozwala w pełni cieszyć się zbytkami: co takiego dzieje się za zamkniętymi drzwiami laboratorium jej męża, że zabroniono jej tam wchodzić? Ciekawość może okazać się bardzo niebezpieczna, a odkryta tajemnica okrutniejsza niż kara za złamanie zakazu.
REŻYSERIA: Sebastian Gutierrez OBSADA: Abbey Lee, Ciaran Hinds, Carla Gugino

Rodzinne Oglądanie: Kopciuszek. Historia prawdziwa

W środę, 30 października młodszych widzów wraz z rodzinami zapraszamy na Rodzinne Oglądanie. O godzinie 11:40 odbędzie się seans „Kopciuszek. Historia prawdziwa”. Bilety w cenie 15 złotych.

„Kopciuszek. Historia prawdziwa” – Po przybyciu na królewski bal, Kopciuszek i jej przyjaciele odkrywają sekret, który może wstrząsnąć światem baśni. Okazuje się, że prawdziwy książę został zamieniony w mysz, a jego miejsce na dworze zajął oszust, kontrolowany przez podstępną wiedźmę. Aby uratować księcia i pokonać siły zła, Kopciuszek uda się w niezwykłą zaczarowaną podróż. Wspierana przez wiernych towarzyszy, trzy myszki i rezolutną czarodziejkę, dzielna bohaterka zrobi wszystko, by przywrócić ład w królestwie.
REŻYSERIA: Lynne Southerland OBSADA: Stephanie Sanditz, Kirsten Day

W środę, 31 października o godzinie 23:00 zapraszamy na specjalny przedpremierowy pokaz „Suspiria” z napisami oraz halloweenowy pokaz horroru „Halloween” o godzinie 23:30. Ceny biletów zgodne z cennikiem kina.

„Suspiria” – Amerykańska tancerka Susie Bannion (Dakota Johnson), udaje się do Berlina, aby rozpocząć naukę w tamtejszej, prestiżowej szkole baletu. Jej przyjazd zbiega się w czasie z tajemniczym zniknięciem Patricii (Chloë Grace Moretz) jednej z wychowanek akademii. Susan, czyniąca niesamowite postępy pod okiem ekscentrycznej dyrektor artystycznej szkoły – Madame Blanc (Tilda Swinton), szybko zaprzyjaźnia się z inną tancerką Sara (Mia Goth). Kiedy w szkole dochodzi do kilku mrożących krew w żyłach incydentów, obie dziewczyny zaczynają nabierać podejrzeń, co do prawdziwej natury akademii. Wkrótce Susie pozna jej największy, mroczny sekret.
REŻYSERIA: Luca Guadagnino OBSADA: Chloe Grace Moretz, Dakota Johnson, Tilda Swinton

1 listopada (czwartek) kino będzie zamknięte.

W repertuarze wciąż pozostają:

  • animacja „Hotel Transylwania 3” dubbing – Paka Draka wybiera się na wakacje ekskluzywnym statkiem;
  • film w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego „Kler” – Życie trzech księży ulega zmianie, kiedy ich drogi krzyżują się ponownie;
  • najnowszy film Janusza Kondratiuka „Jak pies z kotem” – Pełna ironicznego humoru wizja nieszablonowej rodziny, z jej konfliktami i rywalizacją, niepozbawiona momentów wzruszenia i autentycznej bliskości;
  • komedia kryminalna „Zwyczajna przysługa” – Stephanie rozpoczyna prywatne śledztwo w sprawie nagłego zniknięcia jej najlepszej przyjaciółki Emily oraz film Marka Koterskiego „7 uczuć” – Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu emocji.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU