Horror, komedia i bestseller – co wybierzecie w NK Przedwiośnie?

REKLAMA

NoveKino Przedwiośnie przygotowało kilka nowości na rozpoczęcie sezonu jesiennego. Na którą z propozycji się wybierzecie?

To

Od 8 września zapraszamy na ekranizację przerażającej powieści Stephena Kinga, film pt. „To” w wersji z napisami.

PowiązaneTematy

Kiedy w mieście Derry w stanie Maine zaczynają znikać dzieci, grupa dzieciaków musi stawić czoła swoim największym lękom. Na ich drodze staje nikczemny klaun o imieniu Pennywise, który zapisał się na kartach historii jako morderca lubujący się w zadawaniu bólu. Film oparty jest na motywach niezwykle popularnej powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem, która przeraża czytelników od dziesięcioleci.

Na układy nie ma rady

Kolejna premierowa propozycja to polska komedia obyczajowa „Na układy nie ma rady”, gdzie w głównych rolach zobaczymy: Grzegorza Małeckiego, Katarzynę Glinkę, Michała Milowicza, Piotra Polka i Jana Wieczorkowskiego.

Drobny przedsiębiorca Marek Niewiadomski (Grzegorz Małecki) ledwo wiąże koniec z końcem, usiłując spłacić długi i kredyty zaciągnięte na nowy biznes. Kiedy, ku rozpaczy Marka i jego małżonki (Katarzyna Glinka), wszystkie życiowe plany – w tym wymarzone wakacje na Kanarach – zaczynają się sypać, mężczyzna otrzymuje propozycję nie do odrzucenia. Jest nią stanowisko drugiego wiceministra w jednym z państwowych resortów. Wraz z ciepłą posadką przychodzą wpływy i pieniądze, a także niezliczone propozycje korupcyjne i… matrymonialne. Czy stawiający pierwsze kroki w świecie biznesu i wielkiej polityki Marek okaże się uczciwym obywatelem, czy też swoimi wyborami potwierdzi gorzką regułę, że na układy nie ma rady…

Tulipanowa gorączka

Ostatnia premierowa propozycja to film na motywach bestsellerowej powieści „Tulipanowa gorączka”.

Amsterdam 1637. Urodziwa Sophia (Vikander) zostaje wydana za mąż za majętnego kupca (Waltz). Choć nie odwzajemnia jego uczucia, gotowa jest spełnić pragnienia małżonka i dać mu potomstwo. Dumny Cornelis zamawia u znanego malarza, Jana (DeHaan) portret, na którym chce zostać uwieczniony z ukochaną. Nie dostrzega, że między piękną Sophią i młodym artystą rodzi się uczucie. Wraz z rozkwitem miłości, na parę pada cień podejrzeń, a tajemnica zaczyna nieść ze sobą coraz większe ryzyko. Kochankowie obmyślają zwodniczy plan, który pozwoli im rozpocząć nowe życie. Ich pragnienia doprowadzą do porywającego i niespodziewanego zakończenia.

https://www.youtube.com/watch?v=YT-RoNJ0p54

Bajkoranki – Pamiętnik Florki

W sobotę i niedzielę zapraszamy na Bajkoranki. Seanse odbędą się o godzinie 11, bilety w cenie 12 złotych. Podczas seansów zostanie wyświetlony serial „Pamiętnik Florki” odcinki: Potworny bałagan, Nuda, Basen, Wiatr, Przedszkole. Po seansie zapraszamy do patio kina na animacje, które poprowadzą aktorzy z Teatru Form Wielu. Przed seansem odbędzie się losowanie nagród na zasadach Happy Seats.

W „Pamiętniku Florki” świat pokazany jest z perspektywy kilkuletniego dziecka z całą jego naiwnością, a jednocześnie zachwytem i świeżością spojrzenia. Florka jest pilną i ciekawską obserwatorką rzeczywistości. Nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i oczywiście dochodzi do własnych wniosków, niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo odkrywczych. W poznawaniu świata i siebie samej towarzyszą Florce trzy przyjaciółki – koszatniczki Celestyna, Albertyna i Michalina. Ale najważniejszą rolę pełni dom rodzinny – ostoja bezpieczeństwa i spokoju, chociaż rodzice Florki nie są pozbawieni wad i słabości. Scenariusze serii „Pamiętnik Florki” powstały na podstawie bardzo popularnych wśród dzieci bestsellerowych książek „Florka. Z pamiętnika Ryjówki”, „Florka. Listy do Józefiny” i „Florka. Listy do babci”.

Spotkania filmowe – The Square

W poniedziałek 11 września zapraszamy na Spotkania Filmowe i przedpremierowy pokaz filmu „The Square” napisy. Seans odbędzie się o godzinie 18:30, bilety w cenie 15 złotych. Przed seansem zapraszamy na mały poczęstunek: herbatę oraz ciastko.

Christian (Claes Bang) ma wszystko pod kontrolą. Jest atrakcyjnym mężczyzną o wielkim uroku osobistym. Niedawno się rozwiódł i lubi wdawać się w niezobowiązujące romanse, a młoda amerykańska dziennikarka (Elisabeth Moss) może okazać się jego nowym trofeum. Na co dzień Christian jest dyrektorem prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, co daje mu władzę i idealną pozycję społeczną. Do tego przykładnie opiekuje się córkami, jeździ kosztującą fortunę Teslą i wspomaga potrzebujących – zwłaszcza, jeśli nie wymaga to od niego zbyt dużego wysiłku. Jednak podczas przygotowań do premiery instalacji „The Square”, z którą wiąże ogromne nadzieje, utrzymanie starannie pielęgnowanego wizerunku okaże się być dla niego nie lada wyzwaniem.

Portret Kobiety – Obdarowani

We wtorek 12 września zapraszamy na Portret Kobiety i pokaz filmu „Obdarowani”. Seans odbędzie się o godzinie 18:00, bilety w cenie 15 złotych. Przed seansem zapraszamy na herbatę i poczęstunek przygotowany przez Lekkie Ciacho. Przed seansem odbędzie się losowanie nagród na zasadach Happy Seats.

Frank Adler to samotny mężczyzna, który mieszka w małym miasteczku na Florydzie i wychowuje „genialne dziecko” – swą wybitnie uzdolnioną siostrzenicę Mary. Frank pragnie, aby Mary uczyła się w zwykłej szkole, ale jego bogata i wpływowa matka Evelyn ma inne plany – chce wziąć edukację wnuczki w swoje ręce, rozdzielając tym samym Franka i Mary. Evelyn ma po swej stronie całą armię prawników, podczas gdy Frank może liczyć tylko na dwie osoby: życzliwą mu gospodynię, Robertę i nauczycielkę Mary, Bonnie, z którą zaczyna łączyć go uczucie. Wkrótce uświadamia sobie, że podobnie, jak wybitne zdolności są darem losu dla Mary, tak pojawienie się dziewczynki w jego życiu jest darem dla niego samego.

Ponadto w repertuarze:

  • animacja „Gang Wiewióra 2” dubbing – Wiewiór razem ze swoimi przyjaciółmi powraca, aby nie dopuścić do budowy Parku Rozrywki.;
  • „Mała wielka stopa” dubbing – Nastoletni Adam wyrusza w poszukiwaniu swojego ojca. Podczas swojej wyprawy dowiaduje się, że jest potomkiem Yeti.;
  • przygoda w kosmosie czyli „Super Spark: Gwiezdna misja” dubbing – Spark i jego przyjaciele planują odzyskać swoją planetę, która została opanowana przez złego Zhonga.;
  • Najnowszy film Sofii Coppolli „Na pokuszenie” napisy – Ranny żołnierz John McBurney zostaje uratowany podczas wojny secesyjnej i trafia do żeńskiej szkoły z internatem. Mężczyzna szybko nawiązuje romanse z mieszkającymi tam kobietami, co prowadzi do zawiści i sporów.;
  • film dokumentalny Pawła Pitery „Habit i zbroja” napisy – Film przedstawia dzieje Państwa Zakonnego i Rzeczpospolitej Obojga Narodów jak gigantyczną grę strategiczną, w której konkurują ze sobą różne wartości cywilizacyjne i ścierają emocje aktorów historii.