REKLAMA

Hity na wakacje w NK Przedwiośnie!

REKLAMA

NoveKino Przedwiośnie przygotowało wakacyjne atrakcje. Jest sporo propozycji dla najmłodszych, ale i starsi kinomaniacy na pewno znajdą coś dla siebie.

Scooby Doo!

Na ekranach NK Przedwiośnie pojawiła się animacja „Scooby Doo!”. Odkryjemy jak poznali się Scooby i Kudłaty, a także poznamy nieznane oblicze wiecznie głodnego czworonoga. Z tej okazji NoveKino Przedwiośnie zaprasza widzów do wspólnego spędzenia Weekendu ze Scooby Doo! 25 i 26 lipca w godzinach 11:00 – 16:15 na widzów czekają postaci z animacji Scooby Doo! W programie: konkursy z nagrodami, gry i zabawy zapewnione przez animatorów z Teatru Form Wielu.

SCOOBY DOO! – W pierwszej kinowej animacji ze Scooby-Doo w roli głównej poznamy nowe wątki, dotyczące pochodzenia uroczego psiaka. Zobaczymy też najbardziej zawiłe śledztwo w historii Tajemniczej Spółki. „Scooby-Doo!” pokazuje początki wieloletniej przyjaźni Scooby’ego i Kudłatego. Dowiemy się, jak wspólnie z Fredem, Velmą i Daphne założyli oni słynną Tajemniczą Spółkę. Teraz, po setkach śledztw i przygód, Scooby i jego gang stają w obliczu największego i najtrudniejszego wyzwania. Ktoś chce uwolnić psa z zaświatów, Cerbera. Młodzi detektywi starają się powstrzymać globalną „apsokalipsę”. Jednocześnie odkrywają sekrety z przeszłości Scooby’ego i poznają jego przeznaczenie – wspanialsze, niż ktokolwiek sobie wyobrażał.

Jak być dobrą żoną

Druga premierowa propozycja to komedia “Jak być dobrą żoną”. Pełna wdzięku i humoru opowieść o kobiecości, równości płci oraz o tym, że małżeństwo to prawdziwa…. szkoła przetrwania.

“Jak być dobrą żoną” – Paulette (Juliette Binoche) wraz z małżonkiem prowadzą prywatną szkołę dla dziewcząt, w której nastolatki uczą się, jak być perfekcyjną żoną i panią domu. Niestety po nagłej śmierci męża Paulette odkrywa, że szkoła jest na skraju bankructwa i ona sama musi wziąć sprawy w swoje ręce. Sytuacji nie ułatwiają feminizm i rewolucja seksualna, które z dnia na dzień zmieniają społeczeństwo i świat dookoła. Aby ratować szkołę, Paulette łączy siły ze swoją pierwszą miłością – André (Edouard Baer), ekscentryczną przyrodnią siostrą – Gilberte (Yolande Moreau) oraz surową zakonnicą Marie-Thérèse (Noémie Lvovsky). Nieoczekiwanie jednak sama zaczyna mieć wątpliwości co do własnych poglądów i przekonań. Czy to możliwe, żeby miała stać się… wyzwoloną kobietą?
REŻYSERIA: Martin Provost OBSADA: Juliette Binoche, Yolande Moreau, Noemie Lvovsky

Hity na wakacje: Jojo Rabbit

Od 24 lipca mamy dla Państwa propozycję filmową „Hity na wakacje”. Bilety na seanse w cenie 12 zł. Pierwsza z prezentowanych w tym cyklu produkcji, to “Jojo Rabbit” – wyróżniony 6 nominacjami do Oscara (w tym za najlepszy film) i 2 nominacjami do Złotych Globów (w tym za najlepszy film: musical lub komedię) satyryczny obraz II wojny światowej na podstawie powieści Christine Leunens „Niebo na uwięzi”, w którym scenarzysta i reżyser Taika Waititi („Thor: Ragnarok”, „Dzikie łowy”) łączy w charakterystycznym dla siebie stylu humor i patos.

Gdy niemiecki chłopiec (Roman Griffin Davis jako Jojo) znajduje młodą Żydówkę (Thomasin McKenzie), którą ukrywa na strychu samotnie wychowująca go matka (Scarlett Johansson), jego świat staje na głowie. Mając u boku jedynie idiotycznego wymyślonego przyjaciela, którym jest nikt inny jak sam Adolf Hitler (Taika Waititi), Jojo musi teraz stawić czoła swemu ślepemu nacjonalizmowi.
REŻYSERIA: Taika Waititi OBSADA: Roman Griffin Davis, Thomasin McKenzie, Taika Waititi

Hity na wakacje: Swingersi

„Swingersi” – komediowo o związkach, czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się zapytać. Bilety w cenie 12 zł.

Nuda i rutyna w związku? Seks spowszedniał jak mycie zębów, a ogień w sypialni wygasł, ograniczając się jedynie do standardowego „raz w miesiącu”? Komediowe perypetie trzech par nie pozostawiają złudzeń, że trawa zawsze wydaje się bardziej zielona u sąsiadów. Dorota marzy o namiętności jak w „Pięćdziesięciu twarzach Greya”, ale jej partner Andrzej zamiast interesować się jej potrzebami, woli zabawę w gry na konsoli. Idealna para z show-biznesu – Iwona i Fabian, w pogoni za nowymi followersami i lajkami, jest gotowa przekroczyć niemal każdą granicę. Sylwia, Bartek i Cezary przez przypadek postawią swoją relację dosłownie na ostrzu noża. Jednej gorącej nocy wszyscy bohaterowie spotkają się, żeby sprawdzić, jak daleko można się posunąć w miłosnych manewrach.
REŻYSERIA: Andrejs Ekis OBSADA: Ilona Ostrowska, Joanna Liszowska, Barbara Kurdej-SzatanHity na wakacje: Naprzód

Hity na wakacje: „Naprzód” – o tym jak dwóch nastoletnich braci elfów postanawia sprawdzić czy magia istnieje. Bilety w cenie 12 zł.

Chłopcy otrzymują na 16. urodziny Janka zaklęcie, dzięki któremu będą mogli przywołać do życia swojego nieżyjącego tatę. Uda się im to jednak tylko połowicznie… Bracia mają 24 godziny, aby odnaleźć drugie pół ojca! Aby zaklęcie zadziałało w pełni będą musieli odszukać mapę Manticory, legendarnej, nieustraszonej wojowniczki.
Hity na wakacje: „Król lew” dubbing – Po 25 latach od premiery kultowej animacji Jon Favreau w nowej wersji filmu ponownie zabiera widzów na afrykańskie sawanny.Bilety w cenie 12 zł.

Hity na wakacje: Król lew

„Król lew” – Simba jest młodym, prawowitym następcą tronu po swoim ojcu, królu Mufasie. Jednak nie wszyscy mieszkańcy królestwa cieszą się z jego narodzin. Następcą Mufasy był bowiem dotąd jego brat, Skaza, który nie zamierza tak łatwo oddać władzy. Knując spisek i posuwając się do zdrady, doprowadza do tragedii, w wyniku której to jemu przypada w udziale tron. Simba zostaje wygnany, ale pozostając wierny naukom swojego ojca, Mufasy, bierze sobie do serca swoje królewskie przeznaczenie. Z pomocą dwójki nowopoznanych przyjaciół, Timona i Pumby, zamierza odzyskać należne dziedzictwo. Wcześniej musi jednak odszukać swoją drogę ku dorosłości.
REŻYSERIA: Jon Favreau OBSADA: Wiktor Zborowski, Artur Żmijewski, Danuta Stenka

Spotkania Filmowe: Matthias i Maxime

W poniedziałek, 27 lipca o godz. 18:00 w Spotkaniach Filmowych zaprezentowana zostanie produkcja “Matthias i Maxime” w reżyserii Xaviera Dolana. Po seansie odbędzie się rozmowa w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Tym razem gościem będzie Rafał Pniewski.

“Matthias I Maxime” – Najczulszy, najcieplejszy, bezwstydnie romantyczny nowy film Xaviera Dolana jest historią jednego pocałunku, który wstrząsnął starą znajomością, zmącił beztroskie wody młodości i na zawsze odmienił życie tytułowych bohaterów. Ten pean na cześć przyjacielskich więzów przypomina, że prawdziwa miłość nie może się obejść bez prawdziwej przyjaźni. A czasem się od niej zaczyna. Maxime (Xavier Dolan) właśnie wybiera się na dwa lata do Australii. Chce pozostawić za sobą, nie tyle Kanadę, co pracę w barze, uczuciowe niespełnienie i nieustanne kłótnie z matką, którą musi się zajmować. Kilka ostatnich tygodni przed wyjazdem spędza z paczką starych przyjaciół: piją piwo, palą papierosy, grają w kalambury, obrażają się i godzą. Dla nieśmiałego Maxime’a, po którego twarzy, niczym łza, spływa czerwone znamię, kumple stanowią namiastkę kochającej i akceptującej rodziny. Jednym z najbliższych przyjaciół chłopaka jest Matthias (Gabriel D’Almeida Fritas), początkujący prawnik zmierzający wprost do kariery i ślubu. Sprecyzowane plany obu chłopaków pokrzyżuje jednak pewna impreza, podczas której zagrają w studenckim filmie, w scenie pocałunku. Spotkają się w niej, ubrane w almodovarowskie błękit i czerwień, tłumione latami uczucia i nieoczekiwanie odkryte pożądanie. Czy bohaterowie odważą się z nimi skonfrontować?
REŻYSERIA: Xavier Dolan OBSADA: Gabriel D’Almeida Freitas, Xavier Dolan, Pier-Luc Funk

Rafał Pniewski- lekarz psychiatra, psychoterapeuta psychoanalityczny Instytutu Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, analityk grupowy Instytutu Analizy Grupowej “Rasztów”. Prezes Stowarzyszenia Łódzki Inkubator Psychoanalityczny, Sekretarz ISPHS. Autor podcastu psychoanalitycznego „Czy my się znamy?” i publicysta Dziennika Łódzkiego, współorganizator cyklu „Psychoanaliza i Film” realizowanego w ramach współpracy Łódzkiego Inkubatora Psychoanalitycznego i kina Muzeum Kinematografii w Łodzi.

W repertuarze wciąż pozostają:

  • horror „Niewidzialny człowiek” napisy – Po zerwaniu toksycznej relacji mąż Cecilii, naukowiec-wynalazca popełnia samobójstwo. Od tej pory zaczynają ją prześladować dziwne zdarzenia.;
  • “Turu. W pogoni za sławą” dubbing -Przez swój śmieszny wygląd oraz fakt, że nie potrafi składać jajek, kurka Turu jest źródłem żartów dla całego kurnika. Wszystko zmienia się, kiedy Isabel – emerytowana nauczycielka muzyki zabiera kwoczkę na swoją farmę. Tam też dochodzi do niebywałego odkrycia. Okazuje się, że Turu posiada niezwykły talent. Nie tylko potrafi mówić ludzkim głosem, ale również wspaniale śpiewać.;
  • “Cały świat Romy” dubbing – Roma codziennie po szkole idzie do babci. Niektórym może wydawać się, że to oznacza zabawę i dobrze spędzony czas. Nie dla Romy. Babcia Stine jest zajęta pracą w swoim salonie fryzjerskim i jest bardzo surowa. Ale wszystko się zmienia, gdy Romy odkrywa zupełnie inne oblicze staruszki i dostrzega, jak bardzo jest potrzebna babci. Międzypokoleniowa opowieść o pomocy, zrozumieniu i chorobie.;
  • animacja “Wiking i magiczny miecz” – Wigi jest synem wodza wikingów mocarnego Halvara. Jego tatko ma złote serce, ale działa szybciej niż myśli, co niestety jest źródłem problemów całego plemienia. Wigi może nie ma ojcowskiej siły i postury mamuta, dysponuje za to odwagą i nie lada sprytem. Obie te cnoty okażą się kluczowe, gdy na skutek złowrogiej klątwy, mama Wigiego zmieni się w złoty posąg. Dzielny chłopak kompletuje załogę, która wyruszyć ma na poszukiwania magicznej wyspy;
  • „Czworo dzieci i Coś” dubbing – Grupa dzieci, które spędzają wakacje w Kornwalii, znajduje na plaży stworzenie spełniające życzenia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU