Hiszpańskie wzmocnienie Jutrzenki

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W świecie męskiego szczypiorniaka jest to na porządku dziennym. Jednak w płockiej piłce ręcznej kobiet, taka sytuacja zdarza się po raz pierwszy. O czym mowa? O pierwszej zawodniczce z zagranicy, która będzie reprezentowała drużynę MMKS Jutrzenka Płock.

Raquel Suarez Ramos, bo to ona jest bohaterką tego tekstu, została pierwszą kobietą – obcokrajowcem, w świecie płockiej piłki ręcznej. Transfer ten, pomimo wyjątkowego znaczenia, nie jest jednak tak wielką niespodzianką. O dołączeniu hiszpańskiej zawodniczki do Jutrzenki mówiło się od dłuższego czasu, a Raquel trenowała z drużyną niemal od samego początku przedsezonowych przygotowań. Dodatkowo, Hiszpanka wzięła również udział w oficjalnej prezentacji drużyny.

22-letnia zawodniczka prywatnie jest narzeczoną Angela Montoro, prawego rozgrywającego Orlen Wisły Płock. Swoją przygodę z piłką ręczną rozpoczęła w klubie Union Sevilla, gdzie szkoliła się w latach 2002-2010, po czym na sezon przeniosła się Cordoby. W tym czasie wraz z kadrą “wojewódzką” – Audulucia Selection, zajęła w kraju czwarte miejsce. Po tym udanym sezonie, wróciła do Sewilli, by przybrać barwy lokalnego rywala macierzystego klubu – Solucar Sevilla, z którym występowała na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej.

Po roku, wraz z Angelem przeniosła się do Francji, gdzie miała okazję występować w drugiej lidze francuskiej, w drużynie Touluse. Następnie w styczniu 2014 roku, Raquel przyjechała do Płocka i do sierpnia 2015 roku nie była czynną zawodniczką żadnego klubu. Jednak po dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym, trenerzy Jutrzenki podjęli decyzję o tym, że Raquel zostanie ich nową podopieczną.

Poza graniem na parkietach, Raquel występowała również na piasku. I w tej odmianie piłki ręcznej Hiszpanka odnosiła nieco większe sukcesy, jakimi było Mistrzostwo Hiszpanii w Beach Handballu do lat 18 z 2013 roku oraz zakończona na ósmym miejscu, rywalizacja w grupach seniorskich.

Najprawdopodobniej pierwszą okazję do zobaczenia Raquel w akcji kibice będą mieli w sobotę, 24 października o godzinie 14, kiedy w hali SP16 w Płocku przeciwnikiem Jutrzenki będzie UKS Roxa Lublin.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji