Historyczne schody w płockiej szkole. Jak urozmaicić naukę?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Chrzest Polski, Hołd Pruski, odzyskanie niepodległości czy początek obrad okrągłego stołu. Te i jeszcze kilka innych, ważnych dla Polski dat pojawiło się na jednej z klatek schodowych w Szkole Podstawowej nr 18. 

Podobne schody mają m.in. gimnazjum w Luboniu czy szkole podstawowej w Jabłonnie. Dyrektor Jarosław Kalaszczyński nie ukrywa, że nie jest to jego autorski pomysł. – Zobaczyłem takie schody w innych szkołach i chciałem wdrożyć coś takiego u nas. Porozmawiałem z nauczycielami, z samorządem uczniowskim i odzew był pozytywny – opowiada z uśmiechem dyrektor placówki. – Dzieci i rodzice są zachwyceni – dodaje.

Fot. Michał Wiśniewski

Fot. Michał Wiśniewski

Zaznacza też, że na tym prawdopodobnie nie koniec. W planach jest już zagospodarowanie kolejnych schodów. – Zasady pisowni, trudne wyrazy, wyjątki czy tabliczka mnożenia – zapowiada. Cóż, trzeba przyznać, że polska ortografia prosta nie jest i sprawia problemy nie tylko najmłodszym. Pytanie tylko, czy wystarczy schodów na naukę wszystkich przedmiotów? – Wykorzystamy też ściany, poręcze. To naprawdę niewielki koszt. Myślałem nawet o tym, żeby dzieci same włączyły się w realizację tego projektu na zajęciach plastyki czy techniki – snuje plany dyrektor.

A my trzymamy kciuki i dopingujemy pozostałe placówki do kreatywnego wykorzystania przestrzeni szkolnej ;)

Podziel się:

2 komentarze

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji