REKLAMA

Hermetyczne Rady Osiedli. Jak otworzyć je na mieszkańców?

REKLAMA

Czy wiecie, kiedy było ostatnie zebranie waszej Rady Osiedla? Albo kiedy będzie następne? Problem z bardzo słabą komunikacją pomiędzy radami osiedli a mieszkańcami dostrzegł radny Michał Sosnowski, który zwrócił do Ratusza z prośbą o interwencję w tej sprawie.

– „[…] proszę o informowanie mnie o terminach spotkań Rad Mieszkańców Osiedli: Łukasiewicza, Tysiąclecia, Dobrzyńska, Winiary. Ponadto, proszę również o przekazywanie z wyprzedzeniem informacji na temat terminów spotkań mieszkańców wyżej wymienionych osiedli z Prezydentem Miasta Płocka. Informacja te są mi potrzebne, ponieważ współpracę z RMO uważam za jeden z obowiązków Radnego Rady Miasta Płocka i chciałbym w takowych spotkaniach uczestniczyć, oraz dlatego, że chciałbym informować o nich zainteresowanych mieszkańców, którzy często zwracają mi uwagę na słaby przepływ informacji w tym zakresie” – napisał radny w swojej interpelacji.

W odpowiedzi Sekretarza Miasta, Krzysztofa Krakowskiego możemy przeczytać, że w Urzędzie Miasta istnieje stanowisko asystenta Prezydenta Miasta Płocka ds. Rad Mieszkańców Osiedli, jednak odpowiada on tylko za współpracę prezydenta z Radami Mieszkańców Osiedli. Zaznaczył również, że przewodniczący RMO byli wielokrotnie proszeni o dostarczenie informacji o sesjach i zebraniach do Urzędu Miasta, które następnie są publikowane na stronie internetowej Ratusza.

– Jednak większość Rad nie wywiązuje się z tego obowiązku. Wychodząc naprzeciw Pana interpelacji wystąpiłem do Przewodniczących Rad Mieszkańców Osiedli z prośbą o przekazywanie do Biura informacji […].Co do spotkań z mieszkańcami z udziałem Prezydenta Miasta Organizowanych przez Rady Mieszkańców Osiedli, wystąpiłem do Przewodniczących Rad, aby z miesięcznym wyprzedzeniem przekazywali do Biura Obsługi Rada Miasta informacje o takich spotkaniach – napisał Krzysztof Krakowski.

Nie ulega wątpliwości, że mieszkańcy powinni być na bieżąco i przede wszystkim skutecznie informowani o sesjach Rady Mieszkańców Osiedli.

Ze swojej strony możemy zaproponować, aby przewodniczący rad przesyłali na naszą redakcyjną skrzynkę (redakcja@petronews.pl) informacje o kolejnym spotkaniu i tematyce. Obiecujemy umieszczenie wszystkich informacji o spotkaniach RMO w naszym kalendarzu wydarzeń. Zapowiedź  rady będzie widoczna przy KAŻDYM artykule po prawej stronie.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU