REKLAMA

Hejnał Płocki popłynie aż do Gdańska

REKLAMA

W ostatnią sobotę lipca odbędzie się „Pierwszy Rejs Hejnału Płockiego”, który przepłynie przez historyczne miasta aż do Gdańska! 

29 lipca (sobota) o godz. 10 przy dźwiękach hejnału granego przez trębacza z Ratusza Płockiego, startuje do Gdańska „Pierwszy Rejs Hejnału Płockiego” w ramach ogólnopolskiej akcji „Rok Rzeki Wisły 2017.

Po wielu latach jest to reaktywacja imprezy klubowej, której celem jest wspólne turystyczne pływanie, połączone ze zwiedzaniem urokliwych zakątków naszego kraju. Szlak Wisły historycznie ukształtował wiele miejscowości, bo Wisła była dawniej arterią zaopatrywania, niosła nowości kulturowe i techniczne.

– Zwiedzać będziemy Toruń, Miasto Zakochanych – Chełmno ze swym ceglanym gotykiem, „prętem chełmińskim” czy „Akademią”, zaraz po drugiej stronie Wisły – Świecie, dalej Grudziądz. To nie tylko twierdza napoleońska, ale i tradycje Miasta Polskiej Kawalerii. Pominąłem zamki krzyżackie, ale przecież towarzyszyć nam będą już od Torunia poprzez Świecie, Grudziądz, Nowe, Gniew, Kwidzyn, Tczew. Na Gdańsk, pomimo że cumować będziemy pod „Żurawiem”, zawsze za mało jest czasu, by zwiedzić jego nie tylko kultowe miejsca – mówi Andrzej Jodełka.Dodaje także, iż  zostanie oddany honor Żołnierzom Westerplatte, wypływając na Zatokę Gdańską.

– Prawą burtą miniemy Port Północny, wejdziemy do Górek Zachodnich by odwiedzić Centrum Szkoleniowe Żeglarstwa Polskiego. Mamy świadomość, że choć będziemy wspólnie żeglować przez 9 dni, ciągle jeszcze nie wszystko zobaczymy, nie wszędzie zaglądniemy. To przyczynek do tego, by kiedyś ponownie podążyć szlakiem Wisły na północ. A rejs po 9 dniach rozwiązuje się i niektórzy popłyną na Zatokę, inni na Zalew Wiślany (Krynica, Frombork – to tylko najważniejsze) inni jeszcze spróbują przed Elbląg i pochylnie dostać się na Jeziorak. Ale ten urlop taki krótki! – podsumowuje Andrzej Jodełka.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU