Hardcorowy Dzień Niepodległości – mamy film i zdjęcia z trasy

REKLAMA

Nietypowo 11 listopada spędzili uczestnicy Operacji Rajd Niepodległości, która rozpoczęła się w Bodzanowie. Do pokonania mieli kilkadziesiąt kilometrów przez gminy Bodzanów, Bulkowo, Małą Wieś, Radzanowo i Wyszogród. Zobaczcie, jak wyglądał najtrudniejszy etap, przygotowany specjalnie dla aut 4×4.

Operacja Rajd Niepodległości rozpoczęła się już o 7 rano, a warunkiem uczestnictwa w niej był właściwie wyłącznie sprawny samochód, którym mogła jechać cała rodzina, przyjaciele czy znajomi. Auto musiało pokonać kilkadziesiąt kilometrów przez gminy Bodzanów, Bulkowo, Małą Wieś, Radzanowo i Wyszogród. Partnerem imprezy zostało też Muzeum Wisły w Wyszogrodzie, które przygotowało dla gości niecodzienne atrakcje. Podczas przemierzania trasy rajdu, uczestnicy odwiedzali miejsca pamięci związane z walkami o niepodległość i historią regionu.

PowiązaneTematy

Każde auto zostało wyposażone w biało-czerwoną flagę, białe i czerwone znicze oraz inne niezbędne rzeczy do wykonania zadań na trasie przejazdu i na próbach. Każdy podczas rejestracji otrzymał również książkę z zadaniami, związanymi z obchodami Narodowego Święta Niepodległości, do wykonania w odwiedzanych miejscach. Rajd podzielono na kilka grup – Klasyczny Rajd Niepodległości, czyli impreza realizowana we współpracy z Classic Cars Poland, w której wzięli udział posiadacze starych aut z duszą, w tym podgrupy – auta do 1985 roku oraz roczniki od 1985 do 1995 roku.

Można było również wziąć udział w terenowej rywalizacji aut z napędem na 4 koła. W tym przypadku trasa rajdu była trudniejsza, przygotowana do możliwości tych aut. Aczkolwiek aura sprawiła, że trasa dla wielu okazała się jeszcze bardziej uciążliwa. Auta, pomimo swojej mocy, zapadały się w grząskim terenie, a osoby, które nim jechały, nie uniknęły zabrudzenia. I to właśnie z tego etapu mamy dla Was film i zdjęcia, wykonane przez uczestników rajdu.

Na zakończenie imprezy uczestnicy mogli ogrzać się ciepłym posiłkiem, nie zabrakło też integracyjnego ogniska, przy którym śpiewane były patriotyczne pieśni.

Organizatorami nietypowego wydarzenia byli Powiat Płocki, Groszek OFF ROAD i Gmina Bodzanów – gospodarz imprezy.