REKLAMA

Harcerze ruszają na rajd „Wisła”

REKLAMA

Zbliża się 44. Ogólnopolski Harcerski Rajd „Wisła”. W związku z pandemią, w tym roku wydarzenie będzie wyglądało inaczej, niż do tej pory.

Po raz 44. mazowieckie zuchy i harcerze powędrują szlakami Ogólnopolskiego Harcerskiego Rajdu „Wisła”, który – w zależności od trasy – odbędzie się 12 lub 19 czerwca. Jest to jedna z największych imprez na Mazowszu.

W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, przedsięwzięcie będzie różniło się od corocznego modelu. Impreza będzie jednodniowa, działania będą zregionalizowane, a poszczególne trasy będą przygotowane lokalnie przez hufce.

Organizatorzy zapraszają na osiem tras, które zostały przygotowane dla uczestników w różnym wieku. Każda charakteryzuje się innym poziomem trudności.

– Do rywalizacji staną zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy, instruktorzy i starszyzna. Wędrując, będą nie tylko poznawać piękno rodzimej przyrody, podziwiać królową polskich rzek, ale także wykonywać zadania z zakresu harcerskich specjalności, w szczególności: historycznej, pożarniczej, ratowniczej, wodnej i żeglarskiej, artystycznej oraz ekologicznej – zachęcają organizatorzy.

W Płocku

Trasy przebiegające przez Płock i powiat płocki będą dotyczyć specjalności historycznej i ratowniczej. Zostały przygotowane dla harcerzy z okolicznych hufców Chorągwi Mazowieckiej ZHP. Uczestnicy wezmą udział w całodziennej grze, a także wędrówce połączonej z zadaniami związanymi z poznawaniem zasad bezpieczeństwa i pierwszej pomocy.Zadania wykonywane na trasie będą połączeniem ratownictwa medycznego, wysokościowego oraz wodnego. W jej przygotowanie włączyła się również Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP Płock, a patronat objął Starosta Płocki. Na trasie będzie można zobaczyć zarówno wóz strażacki, jak i ambulans oraz spróbować swoich sił w wymagającej i pełnej adrenaliny dziedzinie, jaką jest ratownictwo.

Trasa historyczna, która odbędzie się pod patronatem Prezydenta Płocka. Będzie związana z setną rocznicą odznaczenia Płocka Krzyżem Walecznych oraz uhonorowania jego obrońców przez Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Ogólnopolski Harcerski Rajd „Wisła 2021” to jedno z pierwszych tak dużych wydarzeń wznowionych po dłuższej przerwie związanej z epidemicznymi obostrzeniami. Organizatorzy mają nadzieję, że przyjemnie i pożytecznie spędzony czas na wszystkich ośmiu rajdowych trasach przyczyni się do wspierania kondycji psychicznej młodzieży w tym trudnym czasie.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Naczelnik ZHP hm. Grzegorz Woźniak.

fot. Dariusz Kalota

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU