Nowa hala przy “szesnastce” już otwarta [ZDJĘCIA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Hala sportowa w szkole podstawowej nr 16 została oddana do użytku na trzy tygodnie przed planowanym terminem. Z sali korzystać będą uczniowie szkoły, w szczególności klas sportowych o specjalizacji piłka ręczna oraz mieszkańcy miasta.

– Z prawdziwą satysfakcją przekazujemy tę nowoczesną halę sportową z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej Szkole Podstawowej nr 16 – mówił prezydent Andrzej Nowakowski. – Cieszy nie tylko to, że udało się skończyć inwestycję przed terminem, ale także to, iż była ona dofinansowana kwotą 880 tysięcy złotych z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki – dodał.

Nowa hala ma ponad 2 tys. metrów kw. i kosztowała blisko 6 mln zł brutto. Plac budowy został przekazany 11 października 2012 r., a prace miały zostać wykonane do końca tego roku. Otwarcie planowano na styczeń 2014 r., ale ze względu na to, że inwestycja została skończona przed terminem, to odbiór przez Sanepid i straż pożarną odbył się już na początku grudnia.

Hala posiada pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej pokryte parkietem, wykonane na specjalnej konstrukcji na lewarach. Dzięki takiemu rozwiązaniu młodzi sportowcy nie będą narażeni na nadmierne obciążenie stawów. W budynku hali znajdują się także sale do fitness, aerobiku czy gimnastyki, tenisa stołowego oraz zaplecza na sprzęt.

Na hali została wybudowana widownia na trzysta osób oraz miejsca dla prasy i elektroniczna tablica wyników. Dzięki zastosowaniu składanych przegród, w prosty sposób można przystosować halę do rozgrywek w koszykówkę – cztery boiska lub do siatkówki.

W nowym obiekcie sportowym będą trenować uczniowie SP 16. W szkole uczą się trzy klasy sportowe chłopców oraz trzy klasy dziewcząt. Wszystkie o profilu piłki ręcznej. Szkoła zamierza kontynuować współpracę z profesjonalnymi klubami – Wisłą Płock, Jutrzenką Płock (ma wielu wychowanków w tych klubach) oraz SMS Płock. Szkoła planuje nawiązać współpracę ze znajdującymi się w pobliżu szkołami podstawowymi nr 1, 3 i 6 oraz gimnazjami nr 5 i 6. “Szesnastka” ma zamiar organizować turnieje towarzyskie, obozy sportowe zarówno dla swoich dzieci, jak i drużyn przyjezdnych.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji