Grota solna i hydroterapia – ruszył już przetarg

REKLAMA

Wiosną rozpocznie się budowa Płockiego Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Płocku. To właśnie ten projekt był jednym z wygranych w II edycji Budżetu Obywatelskiego.

Prace przy ul. Lasockiego 14 rozpoczną się nie wcześniej niż 1 kwietnia 2015 roku, jednak wykonawcę inwestycji – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – poznamy już 15 stycznia. Płockie Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjne powinno być gotowe do 31 października 2015 roku.

PowiązaneTematy

Pomysłodawcą projektu jest Robert Kowalski, dyrektor SOS-W nr 2, wraz z nauczycielami: Grażyną Gradecką i Barbarą Chyba. Przy ulicy Lasockiego 14 ma powstać budynek dla osób w każdym wieku, wymagających kompleksowego wsparcia z powodu różnego rodzaju problemów zdrowotnych, jak również dla ich rodziny. Znajdą się tam na przykład sale do fizykoterapii, kinezyterapii oraz hydromasażu, a także sala doświadczania świata czy sala integracji sensorycznej. W Centrum będzie można skorzystać również z groty solnej, usług logopedy i psychologa oraz pomocy terapeutów, wykorzystujących specjalistyczne metody (Biofeedback, Trening Słuchowy Tomatisa, metodę Dennisona oraz pedagogikę zabawy).

Wybrana firma będzie musiała m.in. wyciąć istniejący drzewostan oraz wykonać nasadzenia zastępcze, wybudować kompleksowo budynek Płockiego Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego razem ze wszystkimi przyłączami i kanalizacją, wykonać nowe ogrodzenie od strony zachodniej, parking, zamontować elementy małej architektury, ale i wyposażyć Centrum w niezbędny sprzęt rehabilitacyjny czy przeszkolić personel do korzystania i użytkowania całego obiektu. Oczywiście, niezbędne będzie także uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Klienci Centrum skorzystają pod koniec przyszłego roku m.in. z komory hiperbarycznej, wanien do masażu w sali hydroterapii, będą mogli też odpocząć na leżankach w grocie solnej. Obiekt musi być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Potencjalni wykonawcy mają czas na składanie ofert do 15 stycznia 2015 r., o godz. 12.30 zaplanowano otwarcie propozycji poszczególnych firm.