Grasz w czerwone? Urząd zagra z tobą…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już niebawem kierowców z Płocka, którym zdarza się przejechać na czerwonym świetle, czeka niemiła niespodzianka. Miejski Zarząd Dróg testuje system “red-light”, który rejestruje pojazdy, wjeżdżające na skrzyżowanie na czerwonym świetle. 

System, o którym mowa, to szereg kamer zamontowanych na skrzyżowaniach w naszym mieście. Inteligenty system wykonuje zdjęcie w momencie przejazdu kierowcy na czerwonym świetle. Fotografie będą analizowane i przesyłane do konkretnych odbiorców: policji i straży miejskiej.

Jak mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, Marek Antoszek w Kurierze Mazowieckim, wykroczenie to popełniane jest w naszym mieście bardzo często – szczególnie na największych skrzyżowaniach. O tym, jak duża jest skala problemu, świadczą nagrania MZD z monitoringu. Przypadki przejeżdżania “na czerwonym” pojawiają się codziennie szczególnie na skrzyżowaniu ulic Wyszogrodzka, Jana Pawła II i Armii Krajowej.

Właśnie dlatego MZD testuje system, który ma wpłynąć na jazdę kierowców z Płocka. Stara się także o jego homologację, która ma nastąpić jeszcze w sierpniu. Zgodnie z zapowiedziami Miejskiego Zarządu Dróg, “red-light” ma zostać uruchomiony we wrześniu.

Podziel się:

5 komentarzy

  1. niech lepiej zajmą się usprawnieniem sygnalizacji na krótsze czekanie, bo na skrzyżowaniu al. kobylińskiego z jachowicza 70 sekund się czeka a na przejechanie jest 20sek, gdzie korek robi się aż do ekonomika. To jest bezsens! jak ruszam zza wisły i trafię na zielone do pracy jadę jakieś 10minut a jak trafię na czerwone a jeżdżę na miodową to 20 minut nie moje. Może dlatego właśnie wszyscy ciągną na późnym pomarańczowym?

    • Nic nie uprawnia na przejazd na czerwonym świetle! Nawet złe cykle świateł! W ciągu Jachowicza Kobylińskiego nie ma korków bo są po 3 pasy. Korek do Ekonomika? Jeżdżę tam setki razy i nie zauważyłem ;)

  2. a ja kolejny raz się pytam w jaki sposób policja czy straż miejska będzie identyfikowała kierowców. Zdjęcie będzie od tyłu? a potem przyślą quiz z pytaniem kto kierował pojazd tego dnia o tej godzinie?

    • tak, w każdym przypadku kiedy pieszy przejdzie na czerwonym świetle zostanie mu zrobione zdjęcie i na podstawie rejestracji zostanie ukarany mandatem oraz otrzyma punkty karne…

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji