REKLAMA

Grasz w czerwone? Urząd zagra z tobą…

REKLAMA

Już niebawem kierowców z Płocka, którym zdarza się przejechać na czerwonym świetle, czeka niemiła niespodzianka. Miejski Zarząd Dróg testuje system „red-light”, który rejestruje pojazdy, wjeżdżające na skrzyżowanie na czerwonym świetle. 

System, o którym mowa, to szereg kamer zamontowanych na skrzyżowaniach w naszym mieście. Inteligenty system wykonuje zdjęcie w momencie przejazdu kierowcy na czerwonym świetle. Fotografie będą analizowane i przesyłane do konkretnych odbiorców: policji i straży miejskiej.

Jak mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, Marek Antoszek w Kurierze Mazowieckim, wykroczenie to popełniane jest w naszym mieście bardzo często – szczególnie na największych skrzyżowaniach. O tym, jak duża jest skala problemu, świadczą nagrania MZD z monitoringu. Przypadki przejeżdżania „na czerwonym” pojawiają się codziennie szczególnie na skrzyżowaniu ulic Wyszogrodzka, Jana Pawła II i Armii Krajowej.Właśnie dlatego MZD testuje system, który ma wpłynąć na jazdę kierowców z Płocka. Stara się także o jego homologację, która ma nastąpić jeszcze w sierpniu. Zgodnie z zapowiedziami Miejskiego Zarządu Dróg, „red-light” ma zostać uruchomiony we wrześniu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 5

 1. ANia says:

  niech lepiej zajmą się usprawnieniem sygnalizacji na krótsze czekanie, bo na skrzyżowaniu al. kobylińskiego z jachowicza 70 sekund się czeka a na przejechanie jest 20sek, gdzie korek robi się aż do ekonomika. To jest bezsens! jak ruszam zza wisły i trafię na zielone do pracy jadę jakieś 10minut a jak trafię na czerwone a jeżdżę na miodową to 20 minut nie moje. Może dlatego właśnie wszyscy ciągną na późnym pomarańczowym?

  • Thunder says:

   Nic nie uprawnia na przejazd na czerwonym świetle! Nawet złe cykle świateł! W ciągu Jachowicza Kobylińskiego nie ma korków bo są po 3 pasy. Korek do Ekonomika? Jeżdżę tam setki razy i nie zauważyłem ;)

 2. gumix8088 says:

  a ja kolejny raz się pytam w jaki sposób policja czy straż miejska będzie identyfikowała kierowców. Zdjęcie będzie od tyłu? a potem przyślą quiz z pytaniem kto kierował pojazd tego dnia o tej godzinie?

 3. Ignacy says:

  Czy ten system będzie dotyczył pieszych?

  • Dominik says:

   tak, w każdym przypadku kiedy pieszy przejdzie na czerwonym świetle zostanie mu zrobione zdjęcie i na podstawie rejestracji zostanie ukarany mandatem oraz otrzyma punkty karne…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU