REKLAMA

Grabówka na razie nieprzejezdna. Powstaje rowerowe połączenie kilku osiedli

REKLAMA

Do końca roku ma zakończyć się rozbudowa ścieżki rowerowej przy ul. Grabówka w Płocku. Dzięki temu, ma powstać rowerowe połączenie między osiedlami Borowiczki, Imielnica, Podolszyce i Wyszogrodzka.

W ramach realizowanej przez Miejski Zarząd Dróg rozbudowy drogi powiatowej nr 5220W – ulicy Grabówka i ulicy Korczaka w Płocku, zostanie wykonana dodatkowo brakująca część ścieżki rowerowej, łączącej osiedla Borowiczki, Imielnica, Podolszyce i Wyszogrodzka.

PowiązaneTematy

– Rozbudowa ciągu dróg rowerowych w tej części miasta polega na budowie dwukierunkowej ścieżki rowerowej o długości 1145 m. Droga rowerowa będzie posiadać nawierzchnię bitumiczną. Powstanie po jednej stronie ciągu ulic: Grabówka i Korczaka, na odcinku od skrzyżowania z ul. ks. Niedzielaka do skrzyżowania z ul. Zarzeczną – wyjaśnia Konrad Kozłowski z Urzędu Miasta Płocka.

W ramach inwestycji wybudowana zostanie też kładka przejazdowa dla rowerów nad rzeką Rosicą.

– W efekcie tej inwestycji, rowerzyści zyskają możliwość bezpiecznego przejazdu między osiedlami Borowiczki (Imielnica) – Wyszogrodzka oraz Borowiczki (Imielnica) – Podolszyce Południe i powstanie kolejny ciąg rowerowy w południowo-wschodniej części Płocka – dodają w płockim ratuszu.

Wykonany zostanie też brakujący 200-metrowy fragment kanalizacji deszczowej z odprowadzeniem wody do istniejącego kolektora deszczowego. Natomiast po drugiej stronie ulicy Grabówka powstanie chodnik od skrzyżowania z ul. ks. Niedzielaka do skrzyżowania z ul. Gościniec wraz ze zjazdami i oświetleniem ulicznym.Na całym odcinku ulicy Grabówka (1145 m) zostaną ustawione krawężniki i wymieniona nawierzchnia jezdni. Ponadto, drogowcy poprawią geometrię skrzyżowań ulicy Grabówka z ul. Gościniec i z ul. ks. Niedzielaka. W ramach rozbudowy zostaną usunięte tzw. kolizje na sieci teletechnicznej.

Generalnym Wykonawcą robót jest Konsorcjum firm P.I.B. WASKOP Elżbieta Wasek z Płocka (lider) i „HYDROPOL” Sp. z o.o. z Gostynina (partner). Całkowity koszt wykonania zadania to kwota 4.378.000,00 zł (brutto). Termin zakończenia inwestycji zaplanowano do końca grudnia 2019 r.

Zmiany w komunikacji

W związku z zamknięciem dla ruchu ulicy Grabówka na odcinku od skrzyżowania z ul. ks. Niedzielaka do skrzyżowania z ul. Gościniec, do odwołania:

  • autobusy linii 4 w obydwu kierunkach kursować będą objazdem ulicami ks. Niedzielaka i Gościniec,
  • autobusy linii 14 na kursach do / z Gościńca dojeżdżać będą tylko do pętli Podolszyce,
  • przystanek zastępczy ustawiony będzie na ul. Gościniec przed skrzyżowaniem z ul. ks. Niedzielaka w stronę Podolszyc; na przystanku zatrzymywać się będą autobusy linii 4 zmierzające w kierunku centrum i Cm. Komunalnego

Zmiana obsługi przystanków w czasie objazdu:

  • Gościniec 01 (w stronę Podolszyc) – przystanek nieczynny; autobusy linii 4 zatrzymywać się będą na przystanku zastępczym na ul. Gościniec przed skrzyżowaniem z ul. ks. Niedzielaka
  • Gościniec 02 (w stronę Grabówki – przy cmentarzu) – bez linii 14; na przystanku zatrzymywać się będą autobusy linii 4 zmierzające z centrum w kierunku Św. Huberta
  • Os. Przy Skarpie – w obydwu kierunkach nieczynny
Sieć dróg rowerowych w południowo-wschodniej części Płocka fot. plock.eu

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU