REKLAMA

Gościnne występy toruńskich muzyków w Płocku

REKLAMA

Tym razem, na scenie koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku, melomani będą mieli możliwość oklaskiwać Toruńską Orkiestrę Symfoniczną. I to już niebawem, bo 13 września.

PowiązaneTematy

Płoccy sympatycy muzyki klasycznej w niedzielny wieczór, 13 września o godz. 19, wysłuchają trzech kompozycji. Pierwszą z nich będzie „Uwertura toruńska”, którą skomponowała rodowita torunianka, Magdalena Cynk. Warto nadmienić, że dzieło zostało specjalnie skomponowane dla Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej z okazji rozpoczęcia 34. sezonu artystycznego.

Kolejną kompozycją, jaką będą mogli posłuchać melomani w płockiej sali koncertowej, będzie dzieło Marcela Charzyńskiego, zatytułowane „Ukiyo – e No.2” – koncert na flet i orkiestrę.

Autor kompozycji opisuje ją tak: – Koncert będzie posiadał formę jednoczęściową, jednakże złożoną wewnętrznie. Dominującym elementem muzycznym kompozycji chcę uczynić barwę, której kalejdoskopowość i odcienie odda nie tylko flet, ale również zespół orkiestrowy. Bardzo istotnym elementem utworu będą zróżnicowane faktury w orkiestrze – współgrające z instrumentem koncertującym, bądź budowanie na zasadzie kontrastu.A wisienką na torcie, w wykonaniu toruńskich muzyków, będzie „VIII Symfonia G – dur op.88”, czeskiego kompozytora, Antonina Dvoraka. Jest to jedna z najbardziej romantycznych symfonii w twórczości wybitnego muzyka. Utwór cechuje nadzwyczajne bogactwo melodyczne i znakomita instrumentacja. Warto nadmienić, że kompozytor napisał symfonię w bardzo krótkim czasie, bo zaledwie w trzy miesiące – pomiędzy 26 sierpnia, a 8 listopada 1889 roku. A po raz pierwszy usłyszeli ją prascy melomani w lutym 1890 roku.

Z toruńską orkiestrą w Płocku wystąpią takie indywidualności sceniczne, jak Łukasz Długosz, zdobywca wielu międzynarodowych nagród, który zagra na flecie oraz profesor Mirosław Jacek Błaszczyk, dyrektor Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego, który będzie dyrygentem podczas płockiego koncertu.

Bilety, w cenie 10 i 20 zł, są jeszcze do nabycia w kasie POS przy ulicy Bielskiej 9/11.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU