REKLAMA

Gorące dni na płockich drogach. Jakie utrudnienia nas czekają?

REKLAMA

Na najbliższe dni drogowcy zaplanowali prace, które spowodują utrudnienia w ruchu. Utrudniona jazda czeka nas również podczas organizowanych wydarzeń.

30 kwietnia, a także w dniach 4-6 maja, wystąpią w Płocku ograniczenia w ruchu. Apelujemy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do czasowej organizacji ruchu!

AutoFara 2017 – 30 kwietnia

W niedzielę, 30 kwietnia 2016 r. w ramach akcji „Z Jezusem w drogę – AutoFara 2017”, w płockiej Farze zostanie odprawiona Msza Św. w intencji automobilistów i osób tragicznie zmarłych w wypadkach drogowych, a po wspólnej modlitwie przed bramą kościoła zostaną poświęcone pojazdy, kierowcy zaś otrzymają pamiątki z uroczystości. Organizatorzy informują, że pojazdy można ustawiać na Starym Rynku od godz. 11.30, podjeżdżając Małachowskiego w kierunku Fary. Można też podjeżdżać od ulic Piekarskiej i ks. Wyczałkowskiego. W związku z powyższym mogą wystąpić ograniczenia w ruchu na ulicach: Piekarskiej, Małachowskiego i ks. Wyczałkowskiego.

Gwarancyjny remont ul. Chopina 4-16 maja

W związku z gwarancyjną wymianą nawierzchni na ul. Chopina w terminie 4-16 maja zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na odcinku od ul. Bielskiej do ul. Obrońców Płocka 1920 r. W terminie 4-10 maja ulica zostanie zamknięta dla ruchu.

W trakcie procedur odbiorowych dodatkowo potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi inspektorzy MZD zakwestionowali jakość wykonania warstwy ścieralnej nawierzchni oraz wykonania włazów studni kanalizacyjnych. W efekcie Wykonawca w ramach gwarancji, na własny koszt sfrezuje i następnie wykona na nowo warstwę ścieralną nawierzchni jezdni oraz regulację studni i oznakowanie poziome.

ul. Traugutta

W piątek, 28 kwietnia, Miejski Zarząd Dróg podpisał umowę z wykonawcą remontu ul. Traugutta. Jest to firma Lipowski, która zrealizuje ten kontrakt za prawie 2 mln zł.Zakres remontu ul. Traugutta obejmuje:
– rozbiórkę istniejących nawierzchni i obramowań jezdni, chodników, zjazdów i zatok postojowych
– budowę kanalizacji deszczowej w zakresie odwodnienia ulicy oraz odcinków, odprowadzających wody opadowe z przyległych posesji
– przebudowę oświetlenia przez wykonanie nowej linii kablowej, słupów z wysięgnikami i oprawami
– przebudowę sieci wodociągowej
– ułożenie nowych nawierzchni jezdni oraz chodników, zjazdów i zatok postojowych,
– wykonanie terenów zielonych oraz oznakowania.

Plan zakłada, że wykonawca zacznie prace 8-9 maja, potrwają one do końca września.

ul. Dobrzykowska

Po długim weekendzie zacznie się asfaltowanie przebudowanego odcinka ul. Dobrzykowskiej (w rejonie zabudowań Radziwia).

Zacznie się również budowa ścieżki rowerowej, chodników i ustawianie oświetlenia (ledowego) na odcinku ul. Dobrzykowskiej między ostatnimi zabudowaniami Radziwia, a rondem 19 Pułku Piechoty Odsieczy Lwowa.

Prace w tym miejscu potrwają do 31 maja tego roku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU