Gładkie zwycięstwo w Kielcach

Piłkarze ręczni Orlenu Wisły Płock dobrze zainaugurowali 2016 rok, wygrywając w Kielcach ze Stalą Mielec 23:36. Mecz rozgrywany był w Hali Legionów, z powodu zamknięcia obiektu w Mielcu.

Spotkanie zaczęło się zgodnie z planem – już 7 minutach gry na tablicy widniał wynik 1:4. Kolejne minuty to skuteczna gra w obronie i kilka szybkich kontrataków. W 15. minucie, po trafieniu Milana Pušicy, „Nafciarze” prowadzili nawet 5:12. „Gospodarze” momentami grali nieco lepiej, jednak wystarczyło to jedynie na chwilowe zmniejszenie starty do 4 bramek. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:18.

Początek drugiej części spotkania to kilka nieudanych prób z jednej i drugiej strony. Niemoc w 33. minucie przełamał Dmitry Zhitnikov, jednak przez pierwsze kilkanaście minut różnica bramkowa utrzymywała się na stałym poziomie. Potem jednak, dzięki szczelnej obronie, „Nafciarze” wyprowadzili kilka kontrataków i powiększali swoją przewagę. W najlepszym momencie zawodnicy Orlen Wisły Płock prowadzili już nawet 15 bramkami, jednak graczom z Mielca udało się nieco zmniejszyć straty. Ostatecznie wynik na 23:36 ustalił Mateusz Piechowski.

Stal Mielec – Orlen Wisła Płock 23:36 (12:18)

PGE Stal: N.Nikolić (33% 2/6, 1/3 k), K.Lipka (33% 13/41, 1/2 k) – Ł.Janyst(7, 3/3k), M.Wypych, M.Chodara(2), P.Krępa(2), M.Krygowski(2), D.Krzysztofik(1), M.Davidović(6), W.Kawka(2), J.Kłoda(1), P.Gasin, M.Gasin, J.Kravchenko

Orlen Wisła: R.Corrales (31% 5/14, 0/2 k), M.Wichary (43% 9/20, 0/1 k) – M.Daszek(5, 1/2k), A.Wiśniewski(4), V.Ghionea(6, 0/1k), Z.Kwiatkowski(1), M.Oneto(2), T.Rocha(3, 2/2k), M.Piechowski(2), A.Montoro(2), M.Pušica(2), D.Racotea(2), J.Toledo(4), D.Zhitnikov(3)

Upomnienia: D.Krzysztofik, M.Krygowski, M.Davidović – M.Oneto, A.Montoro

Kary: Stal 6 min (J.Kłoda 2 min, D.Krzysztofik 2 min, M.Chodara 2 min ) – Orlen Wisła 4 min (Z.Kwiatkowski 2 min, M.Piechowski 2 min )

Źródło: SPR Wisła Płock