REKLAMA

Gimnazjaliści sprzątną Sobótkę

REKLAMA

Płocki WOPR podjął projekt pod nazwą „Ekologia jako element zrównoważonego rozwoju niezbędny do życia każdego człowieka”.

PowiązaneTematy

Badania przeprowadzone w ostatnim czasie pokazują, że Płock jest miastem szczególnie narażonym na zanieczyszczenie powietrza, a co gorsze, jak zauważył Przewodniczący Rady Miasta Płocka, Artur Jaroszewski – w naszym mieście jest zauważalnie większa zachorowalność na raka płuc niż w innych miastach.

Powyższe dane skłoniły Zarząd Płockiego WOPR do realizacji projektu, który zakłada spotkania z uczniami wszystkich szkół średnich w Płocku. Młodzi ludzie zostaną zapoznani z problematyką szeroko pojętej ekologii i ochrony środowiska naturalnego. Poznają również prawodawstwo w tym zakresie, szczególnie aspekt segregacji odpadów.Zakończeniem projektu będzie wielka akcja sprzątania płockiego zalewu „Sobótka”, w trakcie której uporządkowane zostaną zarówno brzegi zalewu, jak i jego dno, w miejscu wykorzystywanym do kąpieli w okresie letnim.

Prelekcje w szkołach zostaną przeprowadzone na przełomie maja i czerwca 2015 r., natomiast sprzątanie zalewu „Sobótka” zaplanowano pomiędzy 5 a 10 czerwca.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU