To jeden z najstarszych domów handlowych w Płocku, prekursor sklepów wielkopowierzchniowych. Jak zaczęła się jego historia? W jaki sposób przetrwał trudne lata i trudny rynek? Zapraszamy na wycieczkę do czasów, w których jakość była luksusem i do miejsca, w którym to słowo oznacza więcej, niż zbiór liter.

Pierwszy lokal był przy Tumskiej…

Kto z płocczan nie zna nazwy TSS? Położony przy ul. Nowy Rynek 5 budynek od dawna kojarzy się z meblami i sprzętem RTV AGD. Jego początki były jednak w innym miejscu.

Joanna Pięta

– Funkcjonujemy jako TSS od 1991 roku, zaczynaliśmy na ul. Tumskiej, w branży AGD – mówi Joanna Pięta, współzałożycielka spółki. – Wówczas nasz towar to był hit, towar z wyższej półki – wspomina. Przywożono go m.in. z zagranicy, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Z czasem produktów przybywało i lokal przy ul. Tumskiej stał się zbyt mały. – Mieliśmy ambicję posiadania dużego sklepu, na miarę tych zachodnich. Dlatego w 1993 roku przenieśliśmy działalność do budynku Antypodkowy. Przez cały czas, od samego początku, pod nazwą TSS. Tam mieliśmy poszerzony asortyment AGD, w tym o produkty włoskie, m.in. firmy Indesit [w 2014 roku firma została przejęta przez Whirlpool – przyp.red.]i Ardo. Wówczas do AGD, dołączyliśmy również meble. I znów okazało się, że tej powierzchni jest za mało – uśmiecha się pani Joanna.

Wraz ze wspólnikiem Stanisławem Pięta postanowili, że nie będą już wynajmować lokalu.

TSS w Antypodkowie

– Nadarzyła się taka okazja w latach 1994-1995, kiedy zaczęła się gospodarka wolnorynkowa i obiekty handlowe i magazynowe były wystawiane na sprzedaż w drodze licytacji. Skorzystaliśmy z takiej możliwości. W budynku po dawnej firmie ZURT [Zakład Usług Radiotechnicznych i Telewizyjnych, w czasach PRL sieć państwowych placówek handlowych i usługowych – przyp.red.] zaczął funkcjonować DH TSS, a przy ul. Bielskiej magazyn TSS, mieliśmy więc już zaplecze do pełnego funkcjonowania naszego sklepu – tłumaczy współzałożycielka jednego z najstarszych domów handlowych w Płocku.

Pierwsze schody ruchome w Płocku

I tak zaczęła się historia TSS w miejscu, w którym można skorzystać z jego usług współcześnie. – Zaczęliśmy rozbudowywać się, wolną powierzchnię przeznaczyliśmy pod wynajem, i tak to trwa do dzisiaj – mówi Joanna Pięta.

Jako ciekawostkę powiemy, że jest to pierwsze miejsce handlowe w Płocku, w którym powstały schody ruchome – jak na owe czasy bardzo nowoczesne.

Dbamy, aby nasze produkty były niepowtarzalne

Obecnie jest to właściwie jedyne miejsce, w którym możemy kupić meble, a do nich od razu dopasować i dokupić sprzęt AGD. Jest to o tyle ważne, że jeśli kupujemy na raty, to przy jednym wniosku kredytowym można zakupić różnego rodzaju wyposażenie domu czy mieszkania.

TSS na targach branżowych

Co jest jeszcze wyróżnikiem TSS? – Dostosowujemy się do aktualnych trendów, chcemy być zawsze na czasie. Jeździmy co roku na targi branżowe, współpracujemy głównie z producentami polskimi, bo Polska jest wśród największych eksporterów mebli na świecie, nasze meble podbijają rynki zagraniczne. Staramy się eksponować takie produkty, które będą indywidualne i niepowtarzalne – wyjaśnia nasza rozmówczyni.

Dla klientów tego obiektu jest ważne, że – pomimo bardzo dobrej jakości produktów – ceny są przystępne i naprawdę mocno konkurencyjne. – Bardzo dbamy o jakość naszych produktów – przyznaje pani Joanna. – Bazujemy na pełnej ofercie katalogowej, wybierając meble, których nie wahalibyśmy się zakupić do własnych mieszkań – tłumaczy.

Salon meblowy TSS

Inspirację Joanna Pięta czerpie nie tylko z krajowych targów branżowych, ale i zagranicznych. – Mogę zdradzić państwu, że na przykład Anglicy są zaskoczeni funkcjonalnościa np. naszych wersalek, a Włosi przyjeżdżają na Targi Poznańskie, doceniając polskie produkty – uśmiecha się pani Joanna. Jak dodaje, aktualnie liczy się nie tylko wygląd, ale również wygoda i komfort. – Klienci wiedzą już, że wygodny materac czy fotel wpływa na jakość ich życia – przekonuje.

Na powierzchni sklepu, choć bardzo dużej, możemy łatwo zwizualizować sobie, jak meble mogą wyglądać w naszych pokojach. Są specjalnie zainscenizowane pomieszczenia, w których znajdziemy wyposażenie w różnym stylu. Jest więc salon, pokój młodzieżowy czy kuchnia. Naszą uwagę przyciągnął niesamowicie wygodny szezlong oraz… fotel bujany, który może być doskonałym prezentem dla babci, chociażby z okazji zbliżających się świąt bożonarodzeniowych.

Salon AGD TSS

Oczywiście, nie brakuje asortymentu z pierwszej specjalizacji TSS, czy szerokiej gamy sprzętu AGD – pralek, kuchenek elektrycznych i gazowych, lodówek, ale i mniejszego – czajników elektrycznych czy żelazek.

Mając tak ogromne doświadczenie w branży, co doradzi pani Joanna osobom, które chcą zmienić wygląd swojego mieszkania?

– Każdy klient musi dobrać wyposażenie mieszkania czy domu tak, żeby dobrze się w nim czuć, chociaż warto być otwartym na sugestie – mówi pani Joanna, zdradzając, że ostatnie trendy to białe meble na wysoki połysk, choć powoli zaczynamy już poszukiwać cieplejszych barw.

Salon meblowy i AGD znajdziecie w TSS na drugim piętrze, przy ul. Nowy Rynek 5.

Podziel się:

1 komentarz

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji