Galeria sztuki powstanie na dworcu

REKLAMA

Już w najbliższy czwartek, 10 marca, otwarta zostanie nowa galeria sztuki w budynku odnowionego dworca kolejowo-autobusowego. „Green Gallery”, bo tak będzie nazywało się nowe miejsce na kulturalnej mapie miasta, jest zwieńczeniem kończącego się Festiwalu Zorzy Polarnej.

Nazwa galerii nawiązuje do zewnętrznego image dworca oraz do tematyki prac, które będą wystawiane w galerii, a przedstawiających artystyczne wyobrażenie natury. „Green Gallery” powstaje z inicjatywy uczestników Festiwalu Zorzy Polarnej oraz przy pomocy spółki „Rynex”.

PowiązaneTematy

Głównym wydarzeniem podczas otwarcia będzie wernisaż wystawy fotograficznej Tomasz Furmanka „Złapać ciszę, czyli fiordy z perspektywy kajaka” . Zdjęcia prezentują norweskie fiordy, począwszy od okolic Bergen, na Lofotach kończąc. Prace wykonane zostały z niecodziennej perspektywy, a mianowicie z… kajaka. Dzięki temu zobaczymy krajobrazy niedostępne dla większości turystów. Fotografie te prezentowane były na całym świecie i publikowane w prestiżowych mediach, a w „Green Gallery” będą miały swoją polską premierę.

Inaugurację „Green Gallery”, która odbędzie się 10 marca o godz. 17, uświetnią również fragmenty przepięknych opisów Norwegii z książki Karla Čapka „Listy z podróży” w interpretacji Mariusza Pogonowskiego, aktora Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Płocku oraz Katarzyny Królikowskiej z Teatru Per Se.

PetroNews jest patronem medialnym Festiwalu Zorzy Polarnej.