G8 zachęca do utrzymywania formy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Trzymaj formę” to hasło pikniku integracyjnego, zorganizowanego przez Gimnazjum nr 8. Była to trzecia edycja tej imprezy. 

W wydarzeniu wzięło udział sześć klas integracyjnych, pięć z “ósemki” i jedna ze Szkoły Podstawowej nr 22. Jednym z zaproszonych gości był rzecznik osób niepełnosprawnych, Tomasz Gorczyca. Spotkanie miało charakter zabawowy z elementami rywalizacji drużynowej. W tym roku w ramach festynu zorganizowanych zostało kilka konkurencji, związanych ze zdrowym stylem życia. Uczniom przybliżono także temat odpowiedniego odżywiania się oraz aktywności fizycznej.

Uczestnicy układali piramidę zdrowia, przygotowywali kanapki z użyciem zdrowych i odżywczych składników, brali udział w konkursach sprawnościowych i ćwiczeniach relaksacyjno-rozciągających. W trakcie zajęć był pokaz układów tanecznych wykonanych przez dwie uczennice G8. Za zajęcie pierwszych trzech miejsc drużyny otrzymały nagrody, dla pozostałych uczestników były nagrody pocieszenia, a dla wszystkich, w ramach edukacji o zdrowym żywieniu, jabłka.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji