REKLAMA

Fundusze na radosne wakacje dla dzieci. Z jakich projektów skorzystają?

REKLAMA

Fundusz Grantowy dla Płocka sfinansuje „Wakacje 2019 w Płocku na wesoło”. Wielu młodych płocczan będzie mogło przeżyć niezapomniane wakacje w swoim mieście.

Przyjemne wakacje to często marzenie wielu dzieci. Z tego powodu Fundusz Grantowy dla Płocka przeznaczył 100 tys. zł na projekt „Wakacje 2019 w Płocku na wesoło”. Dzięki tym środkom, ponad 620 młodych ludzi z naszego miasta ma szansę na przeżycie wyjątkowych wakacji w swoim mieście.

Letni wypoczynek zorganizuje dzieciom siedem organizacji pozarządowych, których projekty zostaną dofinansowane przez Fundację. Uroczyste wręczenie symbolicznych czeków odbyło się 18 czerwca w nowej siedzibie Fundacji przy ul. Kościuszki. Siedziba ta, oddana Funduszowi Grantowemu przez MTBS Sp. z o.o. do dyspozycji na preferencyjnych warunkach, ma pozwolić na dalszy rozwój tej cennej inicjatywy.

Warto podkreślić, że duże zainteresowanie tegorocznym konkursem i ciekawa oferta przedstawionych projektów sprawiły, iż władze Funduszu po raz kolejny zdecydowały o zwiększeniu budżetu konkursu powyżej 100 tys. zł.

Suma dotychczas przeznaczonych środków na projekty wakacyjne (począwszy od 2012 roku) przekroczy magiczną liczbę pół miliona złotych. W dotychczasowych sześciu edycjach konkursu dofinansowane zostały 43 projekty na łączną kwotą prawie 515 tys. zł. W projektach tych udział wzięło blisko 10.000 młodych płocczan.

Tym razem Fundacja wesprze m.in. cykliczne zajęcia z zakresu astronomii, żeglarstwa, rękodzieła, jak też regularne półkolonie z programem kulturalnym czy sportowo-rekreacyjnym. Nabór dzieci do udziału w poszczególnych projektach będzie prowadzony przez wyłonione w konkursie organizacje i rozpocznie się w najbliższych dniach.Szczegółowe informacje na temat projektów i kontakt do organizatorów zamieszczone zostaną na stronie Funduszu Grantowego

W ubiegłorocznej edycji w projektach wakacyjnych sfinansowanych przez Fundusz Grantowy, udział wzięło około 1700 dzieci, a spośród złożonych projektów dofinansowanie otrzymało osiem na łączną kwotę niemal 100 tys. zł.

W tym roku w konkursie „Wakacje 2019 w Płocku na wesoło” zostały dofinansowanie projekty:

 1. Stowarzyszenie Człowiek Kultura – NoveLato w Płocku 2019
  Półkolonie (5 dni x 3 turnusy) w NoveKino Przedwiośnie. Program półkolonii przewiduje seanse w kinie, spektakle teatralne, zwiedzanie ZOO i żywe lekcje historii w Muzeum Diecezjalnym w Płocku.
  Grupa odbiorców: dzieci w wieku 5 – 10 lat.
 2. Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Książki i Bibliotek w Płocku – Wakacyjny BOOKiet przygód
  Cztery imprezy plenerowe: w lipcu – „Lato lubi zabawę” – rodzinny piknik w Radziwiu; „Noc przygód z Krzysztofem Petkiem” w ogrodzie Książnicy Płockiej; warsztaty teatralne w ogrodzie biblioteki Chotomek „Teatr Form Wielu” pt. „I ty możesz zostać aktorem”, natomiast w sierpniu – piknik literacki na osiedlu Tysiąclecie pt. „Kolorowych mórz mozaika”, osiedle Podolszyce Północ – Wirtualna Podróż Marzeń „Egzotyczna wyprawa na Kubę”. Dodatkowo warszty z egzotycznymi zwierzętami z klubu „Zwierzakoluby” dla dzieci.
  Grupa odbiorców: wszyscy mieszkańcy Płocka.
 3. Płocka Akademia Rękodzieła – Twórcze Indiańskie Wakacje
  20 warsztatów rękodzielniczych (10 warsztatów w tygodniu): obróbka drewna, ceramika, makrama, filcowanie, szycie elementów stroju indiańskiego.
  Grupa odbiorców: dzieci w wieku 5 – 12 lat.
 4. Towarzystwo Wychowanków, Wychowawców i Przyjaciół Gimnazjum i Liceum im. Marsz. St. Małachowskiego w Płocku – Niebo Nad Małachowianką
  Warsztaty jednodniowe: 5 dni x 2 warsztaty dziennie – warsztaty astronomiczne i meteorologiczne w obserwatorium astronomicznym Małachowianki.
  Grupa odbiorców: młodzież w wieku 13 – 16 lat.
 5. Płocki Okręgowy Związek Żeglarski – Samuraje pod Żaglami
  Jednodniowe warsztaty x 3 dni w tygodniu (6 spotkań) – zajęcia z żeglarstwa i aikido.
  Grupa odbiorców: Dzieci i młodzież w wieku 6 -15 lat.
 6. Master Kids Płock – Piłkarskie wakacje z Master Kids
  Półkolonie 6-dniowe. Program przewiduje zajęcia sportowe, promowanie zdrowego trybu życia z zajęciami dodatkowymi (ZOO Płock, zajęcia w parku linowym, basen).
  Grupa odbiorców: dzieci w wieku 7 -12 lat.
 7. Stowarzyszenie Kulturka – Pływaj i tańcz! Aktywne lato z elementami rehabilitacji
  Półkolonie (2 turnusy), 4 grupy (po 2 grupy wiekowe w tygodniu). W ramach półkolonii odbędą się zajęcia taneczne oraz rekreacyjno-sportowe m. in. na basenie oraz w zakresie integracji sensorycznej i rehabilitacji.
  Grupa odbiorców: dzieci w wieku 5 – 10 lat i młodzież 11 – 16 lat.

O terminach zgłoszeń do każdego z powyższych projektów Fundacja będzie informowała na stronie internetowej oraz na profilu społecznościowym.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU