REKLAMA

Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” stawiana jako wzór

REKLAMA

Jak poinformowała Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka”, płocka organizacja została postawiona jako wzór stosowania dobrych praktyk w realizacji celów zrównoważonego rozwoju w Polsce. Twórcy kampanii promującej te cele w Polsce ujęli ją w raporcie „Partnerstwo w praktyce. Przegląd działań”.

Dokument ten, to 15 najciekawszych, starannie wyselekcjonowanych dobrych praktyk biznesowych oraz CSR, realizujących cele SDGs, a także ideę partnerstw, docenionych przez organizatorów Kampanii 17/17. Uroczysta premiera tego wydawnictwa odbyła się w trakcie konferencji organizowanej przez Ministerstwo Rozwoju.

Zdaniem twórcy kampanii wyzwania klimatyczne, gospodarcze i społeczne w XXI wieku osiągnęły taki poziom złożoności, że nie jest on do rozwiązania przez jednostki czy pojedyncze organizacje.  Dlatego też ogłoszone przez ONZ Cele Zrównoważonego Rozwoju  są szansą na to, aby zapewnić obecnym i przyszłym pokoleniom lepszą przyszłość.

Jak możemy przeczytać w raporcie, szczególnie ważną rolę w realizacji tego ambitnego planu pełni biznes – ze swoimi dobrymi praktykami, zrozumieniem istoty wyzwań i gotowością do współpracy w obrębie – i poza sektorem. Tu, jako jeden z przykładów, podano właśnie fundację z Płocka.Według autorów raportu, odpowiedzialne podejście PKN Orlen przejawia się gotowością do współpracy. Przykładem takich działań jest, zdaniem autorów,  Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka”, dlatego też jego prezentacja ma miejsce na łamach publikacji podsumowującej kampanię 17/17. – Siedemnaście wzajemnie przenikających się i uzupełniających Celów Zrównoważonego Rozwoju to  plan na rzecz zrównoważonego rozwoju, umocnienia pokoju i wolności na świecie – podano w podsumowaniu kampanii.

Cele Zrównoważonego Rozwoju mają swoje rozwinięcie w 169 szczegółowych zadaniach. Polska zobowiązała się – razem z pozostałymi państwami członkowskimi ONZ – zrealizować je do 2030 roku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU