REKLAMA

Flisacy ahoj! Galar z Podkarpacia dopłynął do Płocka

REKLAMA

Flisacy, którzy we wtorek odwiedzili Kępę Polską, w środę wieczorem pojawili się w Płocku. Było przywitanie, wspólne zdjęcia i odwiedziny na płockiej Mariannie.

18 lipca na trasie dzielnych podróżników znalazła się Kępa Polska.

– Było dużo mieszkańców Kępy Polskiej oraz z gminy, a także wójt gminy Bodzanów, przewodniczący rady gminy i radni – mówi Tomasz Stellak z OSP Kępa Polska, który poinformował nas o miejscu i godzinie spotkania. – Przygotowaliśmy ognisko z pieczeniem kiełbasek dla wszystkich. Flisacy byli mile zaskoczeni tak nagłośnioną akcją – przyznaje pan Tomasz.

Flisacy płyną do Gdańska. Jutro Kępa Polska, pojutrze PłockW środę wieczorem flisacy dotarli do Płocka. I tu czekali na nich mieszkańcy, którzy zainteresowani byli szczególnie tym, jak radzą sobie na galarze, który wyglądał… historycznie. O historii Płocka natomiast opowiadał flisakom Paweł Śliwiński – prezes Towarzystwa Przyjaciół Płocka, absolwent Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni i kapitan żeglugi śródlądowej.

Później były odwiedziny na płockiej „Mariannie”, na której kapitan Mariusz Pielaciński ugościł flisaków grillowanymi potrawami. Jutro galar popłynie dalej, w kierunku Gdańska…

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU