Flashmob i pokaz laserów. Co jeszcze czeka na płocczan?

REKLAMA

Flashmob, pokaz laserów, spotkanie z autorką, rejs statkiem po Wiśle, happening artystyczny i odsłonięcie „Zaczytanej ławeczki” – oto atrakcje, jakie już niebawem czekają płocczan. Sprawdźcie, gdzie się odbędą!

PowiązaneTematy

23 czerwca w ramach Dnie Historii Płocka, Książnica Płocka zaprasza na Flashmob poetycki w obrębie „miasta wytyczonego aktem lokacyjnym” oraz pokaz laserowy na Starym Rynku, nawiązujący do wydarzeń sprzed 780. lat, kiedy to Płock stawał się miastem. Wydarzenie jest częścią projektu SBP Oddział Płock w partnerstwie z Książnicą Płocką: „PŁOCK – co za historia!!!”.

Flashmob rozpocznie o godz. 21 przed starą siedzibą Muzeum Diecezjalnego, a pokaz laserowy „Elektronika” Marka Drzewieckiego o godz. 22 na Starym Rynku przed ratuszem.

24 czerwca Książnica Płocka i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, oddział w Płocku zapraszają na II Ogólnopolski Zlot Miłośników „Cukierni Pod Amorem” z udziałem autorki Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Spotkanie w ogrodzie (Płock, ul. Kościuszki 6) 24 czerwca w godzinach 13-15.

To nie koniec atrakcji. W tym roku, podobnie jak podczas I Zlotu, organizatorzy chcą zaproponować uczestnikom wyprawę śladami bohaterów „Cukierni”. Zabiorą ich… w rejs statkiem po Wiśle.

– Bohaterowie powieści w XIX i pierwszej połowie XX wieku pływali tak do Warszawy, wszyscy chętni popłyną nieco bliżej, za to ze śpiewem i wierszem na ustach. Rejs będzie bowiem zatytułowany „Strofy na Wiśle” a wszystkim proponujemy, żeby przygotowali i zaprezentowali swoją twórczość poetycką – informuje Książnica Płocka.

Uwaga! Ilość miejsc na statku ograniczona, dlatego decydować będzie kolejność zgłoszeń (w przypadku rezygnacji należy wcześniej poinformować organizatorów).

Rejs statkiem w godzinach 15.30-18.30. Wstęp na statek tylko dla uczestników Zlotu, po odebraniu zaproszenia w czasie spotkania z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk w ogrodzie Książnicy. Informacje i zapisy: tel. 24 268 00 36, e-mail: metod@ksiaznicaplocka.pl.

Rejs statkiem „Strofy na Wiśle” jest częścią projektu „Tak dla historii. Tak dla przyszłości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

25 czerwca o godz. 17 organizatorzy zapraszają na Bulwar nad Wisłą na happening artystyczny „Jak Marszałek Piłsudski Słowackiego na Wawel wprowadzał… i jak Płock Słowackiemu ostatni hołd składał…” związany z oddaniem hołdu prochom Juliusza Słowackiego zdążającym Wisłą do Krakowa – w 90. rocznicę tego wydarzenia, w Roku Rzeki Wisły.

26 czerwca o godz. 16 odbędzie się odsłonięcie „zaczytanej ławeczki” Władysława Broniewskiego w ogrodzie Książnicy Płockiej z udziałem córki poety – pani Marii Broniewskiej-Pijanowskiej. Ławeczka została sfinansowana ze środków pozyskanych w czasie zbiórki publicznej przeprowadzonej przez Chorągiew Mazowiecką ZHP im. Władysława Broniewskiego. W czasie towarzyszącej wydarzeniu Nocy Poetów, swoje wiersze zaprezentują płoccy twórcy.