Film z Płockiem w tle. Prapremiera “Kochaj!” z gwiazdami

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

23 maja od wczesnych godzin popołudniowych płocczanie świętowali prapremierę filmu „Kochaj!”, którego sceny nagrywane były w Płocku. To właśnie nasze miasto zostało wyróżnione przez producentów, którzy zdecydowali, że uroczysty, pierwszy pokaz filmu odbędzie się w płockim NovymKinie “Przedwiośnie”. Widzowie będą mogli zobaczyć „Kochaj” w kinach od 3 czerwca.

W poniedziałek do Płocka przyjechały odtwórczynie głównych ról w filmie – Olga Bołądź, Magdalena Lamparska i Małgorzata Kożuchowska. Aktorki zakwaterowane były w Green Hotel i stamtąd przyjechały na spotkanie z fanami. Wydarzenie rozpoczęło się od pokazu tańca nowoczesnego dziewczyn ubranych w suknie ślubne.

Po zakończonym przedstawieniu, na elewacji Urzędu Miasta rozwinął się plakat promujący film „Kochaj!”.  Aktorki około godziny 16 pojawiły się przed ratuszem. Mimo długiego oczekiwania, publiczność nie zawiodła i wypełniła Stary Rynek. Płocczanie powitali aktorki brawami, były okrzyki, zdjęcia oraz autografy.

Prapremierę zaplanowano na godzinę 20 w NovymKinie “Przedwiośnie”. Reżyserka, producent oraz aktorzy, do których dołączył Mikołaj Roznerski, przybyli wcześniej, by zaprezentować się przed dziennikarzami i widzami.

– Składam szczególne podziękowania dla miasta Płock, bo w tym mieście zrobiliśmy najciekawsze ujęcia filmu – mówił tuż przed premierą producent, Paweł Pluciński.

Głos zabrała także reżyser filmu, Marta Plucińska, która dziękowała całej ekipie i statystom z naszego miasta.

– Podziwiałam ich za to, że w niskiej temperaturze wytrzymali na molo tak cienko ubrani – mówiła reżyserka.

To duże przedsięwzięcie udało się zrealizować dzięki zaangażowaniu radnej Joanny Olejnik. – Jej wkład w ten projekt jest nie do przecenienia – mówił prezydent Andrzej Nowakowski.

Płock jest jednym z bohaterów filmu “Kochaj!”. Za zdjęcia do filmu odpowiadał Bogumił Godfrejów. Producentem jest spółka Federico Film – twórca obsypanej wieloma nagrodami komedii obyczajowej „Mój rower”. Kostiumy do filmu zaprojektowała Magdalena Arłukiewicz, która także pojawiła się na płockiej premierze. Filmowe wesele przygotowała Katarzyna Gajek, która na co dzień organizuje wesela gwiazd.

Podczas premiery nie obyło się bez niespodzianek. Jeden z twórców filmu jeszcze przed projekcją oświadczył się swojej partnerce i… jego propozycja została przyjęta. Była to genialna zapowiedź tematyki filmu. Przed wyświetleniem obrazu pojawiły się jak zawsze reklamy, a wśród nich również film promujący nasze miasto z końcowym hasłem “I love Płock”.

Film o przyjaźni i miłości

A jest to obraz o relacjach kobiecych, w którym każda pani znajdzie coś dla siebie. Każda z bohaterek reprezentuje inny typ osobowości. Mamy tu niepoprawną romantyczkę, stale zapracowaną kobietę sukcesu, z pozoru zimną i pewną siebie panią dziennikarz, samotną matkę, a także wolną i pozbawioną zahamowań dziewczynę. Wszystkie panie łączy jedno – przyjaźń i nieustanne poszukiwanie szczęścia, które w tym filmie ma jedno imię – miłość.

Sawa (Olga Bołądź) wkrótce wychodzi za mąż na Juka (Mikołaj Roznerski), który jest ucieleśnieniem idealnego mężczyzny. Bohaterka, jak każda panna młoda przed ślubem, ma coraz większe wątpliwości. W podjęciu decyzji nie pomaga jej fakt poznania przystojnego aktora – Krzysztofa (Michał Czernecki), który ma na sumieniu drobne kłamstwa.

Na wieczór panieński przyjaciółki mają wyjechać, jednak splot różnych zdarzeń sprawia, że zostają na miejscu  i w tę wyjątkową noc podróżują po klubach. Dodatkowych smaczków dodaje pojawienie się złej macochy Sawy (Małgorzata Kożuchowska), która prezentuje bardzo silną osobowość. Czy Sawa znajdzie odpowiedź na nurtujące ją pytania? Tego dowiemy się na końcu filmu.

W produkcji zobaczymy wiele miejsc naszego miasta. Dworzec, molo, na którym toczy się długa scena wesela, Galeria Wisła czy urokliwe uliczki Starego Miasta – to tylko niektóre miejsca, jakie rozpoznamy na filmie. Jest też oczywiście wielokrotnie pokazywana Wisła o różnych porach dnia. Najdłuższa scena została nakręcona na molo, na którym odbywało się wesele.

Podczas nocnej wędrówki, przyjaciółki przypadkowo trafiają na przyjęcie. Na długości mola rozstawione są stoły, przy których siedzą goście. Są także tańce i rozmowy przy blasku latarni. Widać też nabrzeże, przystań oraz wzgórze Tumskie. W produkcji zobaczyliśmy również płockiego kickboksera Macieja Różalskiego czy znaną w płocku firmę ochroniarską DES. Na dużym ekranie można zobaczyć też statystów z Płocka. Może wśród nich odnajdziecie swoich znajomych?

Podziel się:

2 komentarze

  1. Płock- piękne miasto, pięknie pokazane… Film jest nieziemski, naprawdę dobrze się bawiłam. Bierzcie koleżanki i weekendowo na wypad ;P

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji