REKLAMA

Filip Lesniak dołącza do Wisły Płock

REKLAMA

Wisła Płock ma nowego zawodnika. 24-letni Filip Lesniak to defensywny pomocnik, który dołączył do płockiej drużyny na zasadzie wolnego transferu i podpisał umowę na dwa lata z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Filip Lesniak urodził się 14 maja 1996 roku w Koszycach na Słowacji. U naszych południowych sąsiadów rozpoczął swoją piłkarską karierę, ale szybko wyjechał do Anglii. Jako 16-latek związał się z Tottenhamem, w którym finalnie spędził trzy lata.

W tym czasie Filip Lesniak pół roku grał wypożyczony do czeskiego Slovana Liberec w sezonie 2016/2017. W klubie z Londynu Słowak występował w drużynach młodzieżowych (U-18, U-21, U-23). Zwieńczeniem jego pobytu na Wielkiej Brytanii był debiut w Premier League, gdzie w meczu przeciwko Leicester City zaliczył asystę.Latem 2017 roku Lesniak przeniósł się do duńskiego Aalborga, gdzie parafował trzyletni kontrakt. Miniony sezon 2019/2020 spędził jednak na wypożyczeniu w Silkeborgu, w którego barwach w tamtejszej ekstraklasie zanotował 32 występy i 2 asysty. Łącznie w najwyższej lidze w Danii zaliczył 71 spotkań, do których dołożył dwie bramki i trzy ostatnie podania.

– Bardzo się cieszę, że podpisałem kontrakt z Wisłą Płock. Moim celem jest stałe podnoszenie swoich umiejętności i oczywiście pomoc drużynie na boisku. Jestem zawodnikiem, który dobrze czuje się z piłką przy nodze, potrafię skutecznie się zastawić, stworzyć sytuacje partnerom. Myślę, że moją zaletą jest również dynamika. Bardzo chcę osiągać z drużyną jak najlepsze wyniki, żeby wszyscy w Płocku cieszyli się na koniec przyszłego sezonu z jak najlepszego miejsca Wisły w tabeli – mówił Filip Lesniak.

Filip Lesniak fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU