REKLAMA

Fenomen na miarę „Sagi Zmierzch” i „Pięćdziesięciu twarzy Greya” w NK Przedwiośnie

REKLAMA

NoveKino Przedwiośnie przygotowało na najbliższy tydzień sporo ciekawych propozycji. Będzie ekranizacja powieści Anny Todd, magiczny „Hellboy”, a do tego stałe cykle: Spotkania Filmowe, Kino Seniora czy Rodzinne Oglądanie.

After

Od piątku, 12 kwietnia, na ekranach pojawi się „After” napisy – ekranizacja bestsellerowej powieści Anny Todd okrzykniętej najnowszym fenomenem wydawniczym na miarę „Sagi Zmierzch” i „Pięćdziesięciu twarzy Greya”.

„After” – Pilna uczennica i oddana córka Tessa Young zaczyna pierwszy rok college’u z wielkimi ambicjami. Doskonale wie, co chce osiągnąć, jaką drogą ma podążać i kim powinna się stać. To uporządkowane życie rozpadnie się jak domek z kart w chwili, gdy Tessa spotka tajemniczego Hardina Scotta. W jego spojrzeniu kryje się mrok, jego ciało pokrywają tatuaże, a jego zachowanie pełne jest buntu. Hardin jest wszystkim, czego Tessa starała się unikać w dotychczasowym życiu, ale po jednym spotkaniu nad jeziorem stanie się wszystkim, czego Tessa będzie odtąd pragnąć. Chłopak otworzy przed grzeczną i do bólu przyzwoitą Tessą, świat uczuć, doznań i namiętności, o jakie nigdy wcześniej by siebie nie podejrzewała. Odtąd nic już nie będzie takie samo. Szczególnie, że wkrótce na jaw wyjdzie tajemnica z przeszłości Hardina Scotta.
REŻYSERIA: Jenny Gage OBSADA: Josephine Langford, Hero Fiennes Tiffin, Peter Gallagher

Hellboy

Drugą premierową propozycją jest „Hellboy”. Kultowy superbohater z piekła rodem powraca, by ocalić świat przed mityczną królową czarownic!

„Hellboy” – Pojmana i unieszkodliwiona przed wiekami królowa czarownic powraca do naszego świata, by znów nieść śmierć i zniszczenie. Jej demoniczny plan zakłada sprowadzenie na Ziemię plag tak potężnych, że ludzkość nie ma z nimi żadnych szans. Tylko bohater o tak piekielnych korzeniach jak Hellboy jest w stanie stawić czoła zagrożeniu i podjąć walkę z czarownicą i jej armią. Jego szanse wzrosną jeszcze bardziej, gdy okaże się dziedzicem potęgi samego Króla Artura. Jednak nawet on w pojedynkę nie jest w stanie wygrać wojny z siłami zła. Zanim dojdzie do decydującego starcia, Hellboy musi odzyskać swych dawnych sprzymierzeńców.
REŻYSERIA: Neil Marshall OBSADA: David Harbour, Milla Jovovich, Ian McShane

Bajkoranki: Lego Przygoda 2

W sobotę i niedzielę o godz. 11 zapraszamy na Bajkoranki i animację „Lego Przygoda 2” w wersji z dubbingiem. Przed seansem odbędzie się losowanie nagród w ramach konkursu Szczęśliwy Fotel. Po seansie zapraszamy na zabawy i animacje, prowadzone przez Teatr Form Wielu. Bilety w cenie 12 zł.

„Lego Przygoda 2” – bohaterowie Klocburga jednoczą siły, aby wziąć udział w zupełnie nowej, pełnej akcji przygodzie i ocalić ukochane miasto. Minęło pięć lat od czasu, kiedy wszystko było czadowe. Mieszkańcy Klocburga stoją w obliczu nowego ogromnego zagrożenia. Pochodzący z kosmosu najeźdźcy LEGO DUPLO niszczą wszystko w tak szybkim tempie, że nikt nie nadąża z odbudowywaniem. Aby ich pokonać i przywrócić spokój w świecie LEGO, Emmet, Lucy, Batman i ich przyjaciele wyruszają w podróż do odległych nieodkrytych światów, także do galaktyki pełnej fantastycznych planet, dziwacznych postaci i nowych chwytliwych piosenek. Podróż ta stanie się dla nich sprawdzianem odwagi, kreatywności i umiejętności Architektów, a ponadto pokaże, jak bardzo są wyjątkowi.
REŻYSERIA: Mike Mitchell OBSADA: Chris Pratt, Elizabeth Banks, Will Arnett

Przedpremiera: Praziomek

W sobotę i niedzielę (13-14 kwietnia) o godz. 13.15 odbędą się przedpremierowe pokazy animacji „Praziomek” dubbing. Pełna humoru i szalonych przygód opowieść o zakręconym poszukiwaczu przygód i jego niezwykłym przyjacielu, który oficjalnie nie istnieje.

„Praziomek” – Charyzmatyczny sir Lionel Frost to najwybitniejszy na świecie tropiciel mitów i potworów. W każdym razie za takiego sam się uważa. Problem w tym, że cieszy się raczej opinią postrzelonego dziwaka niż szacownego naukowca. Nic dziwnego zatem, że chętnie skorzysta z okazji, by udowodnić całemu światu jaki to z niego Indiana Jones. Na listowne zaproszenie intrygującego nieznajomego wyrusza w dzikie ostępy Ameryki Północnej, by odnaleźć i ujawnić najbardziej tajemniczą z mitycznych istot – brakujące ogniwo, czyli najbliższego przodka człowieka zwanego także Wielką Stopą. Łowca przygód po przybyciu na miejsce dokona dwóch niezwykłych odkryć! Po pierwsze: zaproszenie było podstępem. Po drugie: jego autor to… niestety tego nie możemy zdradzić. Razem z nim Sir Lionel wyrusza w dalszą pełną przygód podroż, by dokonać odkrycia znacznie większego niż kiedykolwiek mógł pomarzyć!
REŻYSERIA: Chris Butler OBSADA: Zoe Saldana, Hugh Jackman, Timothy OlyphantSpotkania Filmowe: Faworyta

W poniedziałek, 15 kwietnia o godz. 18.30 w ramach cyklu Spotkania Filmowe zapraszamy na film w reżyserii Yorgosa Lanthimosa („Lobster”, „Zabicie świętego jelenia”) – „Faworyta” napisy. Przed seansem NK Przedwiośnie zaprasza na ciastko i herbatę. Bilety na seans w cenie 15 zł.

„Faworyta” – Początek XVIII wieku. Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna (Olivia Colman), a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przyjaciółka, lady Sarah (Rachel Weisz). Z podziwu godnym oddaniem dogląda ona przy tym rozkapryszonej i porywczej królowej. Na dwór przybywa nowa służąca Abigail (Emma Stone), która swym urokiem oczarowuje Sarah. Sarah bierze Abigail pod swoje skrzydła, a Abigail dostrzega w tym szansę na powrót do swych arystokratycznych korzeni. Ponieważ sprawy polityczne i prowadzenie wojny coraz bardziej pochłaniają Sarah, Abigail stopniowo zajmuje jej miejsce u boku królowej Anny. Rozkwitająca przyjaźń z królową daje Abigail szansę na spełnienie swoich ambicji. Dziewczyna dochodzi więc do wniosku, że nie pozwoli, aby ktokolwiek lub cokolwiek stanęło jej na drodze.
REŻYSERIA: Yorgos Lanthimos OBSADA: Olivia Colman, Emma Stone, Rachel Weisz

Kino Seniora: Przedszkolanka

W środę, 17 kwietnia o godz. 11, w ramach cyklu Kino Seniora odbędzie się pokaz filmu „Przedszkolanka”. Przed seansem tradycyjnie herbata i ciastko. Po seansie na Sali kinowej odbędzie się dyskusja o filmie. Bilety dla Seniorów w cenie 12 zł.

„Przedszkolanka” – Lisa ma szczęśliwą rodzinę, pracę, którą lubi i ładny dom na przedmieściach Nowego Jorku, ale tak naprawdę od zawsze chciała być artystką. Kiedy przypadkiem odkrywa geniusz poetycki swojego pięcioletniego ucznia, postanawia zrobić wszystko, aby nie został zmarnowany. Wiara, że chłopiec – w przeciwieństwie do niej – ma szansę zostać wybitnym twórcą, zmienia się w niebezpieczną obsesję. „Przedszkolanka” to opowieść o kobiecie, która pomimo życiowej stabilizacji i rodzinnej rutyny jest wciąż pełna pasji, spragniona wrażeń i intelektualnych bodźców. To także poruszająca i wspaniale opowiedziana historia o czułości, marzeniach i poszukiwaniu piękna w codzienności.
REŻYSERIA: Sara Colangelo OBSADA: Maggie Gyllenhaal, Gael Garcia Bernal, Parker Sevak

Rodzinne Oglądanie: Manu. Bądź sobą!

W środę w ramach Rodzinnego Oglądania zapraszamy na animację „Manu. Bądź sobą!”. Bilety w cenie 15 zł.

„Manu. Bądź sobą!” – Manu (Adam Zdrójkowski) dorasta w kochającej rodzinie, wierząc, że jest mewą. Jednak w trakcie pierwszej lekcji latania okazuje się, że należy do zupełnie innego gatunku skrzydlatych. Odrzucony przez swoje dotychczasowe stado, opuszcza rodzinne gniazdo w poszukiwaniu prawdziwej tożsamości. Na swojej drodze spotyka ptasie rodzeństwo jerzyków, które szybko przyjmuje go do swojej paczki. Przyjaciołom towarzyszy pewien przerośnięty, niepotrafiący latać, ale za to bardzo sympatyczny indyk, Percival (Czesław Mozil). Wkrótce wraz z mewami, wszystkie gatunki będą musiały połączyć siły, aby stawić czoła gangowi gryzoni, który specjalizuje się w podkradaniu ptasich jaj. Za rogiem czai się jednak kolejne niebezpieczeństwo. Mierzenie się z nim pokaże, że w byciu sobą jest moc, a różnienie się od innych bywa bardziej przydatne niż może się wydawać.
REŻYSERIA: Andrea Block, Christian Haas OBSADA: Adam Zdrójkowski, Czesław Mozil, Jacek Król

W repertuarze wciąż pozostają:

  • film fantasy „Shazam!” dubbing i napisy – Chłopiec otrzymuje moce, dzięki którym staje się dorosłym superbohaterem, wypowiadając jedno magiczne słowo.;
  • animacja „Manu. Bądź sobą!” dubbing – Manu dorasta w kochającej rodzinie, wierząc, że jest mewą. Jednak w trakcie pierwszej lekcji latania okazuje się, że należy do zupełnie innego gatunku skrzydlatych. Odrzucony przez swoje dotychczasowe stado, opuszcza rodzinne gniazdo w poszukiwaniu prawdziwej tożsamości.;
  • film familijny „Dumbo” dubbing – Były żołnierz Holt zostaje opiekunem cyrkowego słonia. Z biegiem czasu jego dzieci odkrywają niesamowite zdolności Dumbo.;
  • animacja „Corgi, psiak Królowej” dubbing – Nieziemsko rozpuszczony śliczny mały corgi, ulubiony piesek brytyjskiej królowej, mieszka w Pałacu Buckingham, pławiąc się w iście królewskich luksusach i powszechnym uwielbieniu. Jego wypielęgno­wana łapa nie postała nigdy w zwykłym parku, a ulicznego mieszańca nie chciałby obwąchać nawet przez ogrodzenie. Jednak pewnego dnia na skutek szalonego zbiegu okoliczności psiak traci swoją pozycję w pałacu i trafia do londyńskiego schroniska. Otoczony przez groma­dę twardych czworonogów, które z niejednego śmietnika kości żarły, musi nauczyć się, co to znaczy być zwyczajnym psem;
  • dramat historyczny „Miłość i miłosierdzie” – dokument fabularyzowany o Bożym Miłosierdziu i misji Siostry Faustyny Kowalskiej, ujawniający nieznane dotąd fakty i niedawno ujawnione dokumenty.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU