REKLAMA

Fałszywe informacje na temat mężczyzny, poszukiwanego w sprawie morderstwa chłopców. Policja zamieściła apel

REKLAMA

Morderstwo trzech chłopców w Płocku wstrząsnęło opinią publiczną. Mieszkańcy w mediach społecznościowych mobilizowali się, by pomóc rodzinie zmarłych, ale odnaleźć mordercę. Policja apeluje o nierozpowszechnianie fałszywych informacji i prostuje te, które już się ukazały.

Komenda Miejska Policji w Płocku zamieściła komunikat, dotyczący nieprawdziwych informacji, jakie publikowane są m.in. w mediach społecznościowych.

PowiązaneTematy

– Informujemy, że każda (!) informacja na temat poszukiwanego Radosława Kolasińskiego, podejrzewanego o zabójstwo trzech chłopców w Płocku, jest przez nas bardzo skrupulatnie sprawdzana – podkreśla płocka policja.

Prostuje również nieprawdziwe informacje, które już pojawiły się w mediach społecznościowych, ale i na łamach „Super Expressu”. Autor tekstu napisał m.in., że „Mieszkańcy kilku bloków w okolicy, gdzie doszło do tragedii zapewniają, że Kolasiński biegał z nożem w ręku przed ich oknami! Dodatkowo w nocy z 13 na 14 marca miał podpalić dwa składziki na opał” oraz, że „W piątek (11 marca) Robert miał przerwać plomby policyjne i wejść do swojego mieszkania. Był widziany u nas na osiedlu, jak biegał z nożem w ręku”.

– Nie mieliśmy sygnału od mieszkańców, aby poszukiwany widziany był z nożem na terenie Płocka, czy w okolicy pożaru pomieszczeń gospodarczych. Informacja o rzekomym zerwaniu przez poszukiwanego „plomb policyjnych” jest wytworem wyobraźni autora tekstu Super Expressu. Po wykonaniu policyjnych czynności, pomieszczenia już następnego dnia zostały udostępnione właścicielowi – prostuje tę nieprawdziwą informację Komenda Miejska Policji w Płocku.

Dodaje również, że tworzenie fakenewsów nie sprzyja prowadzonym czynnościom poszukiwawczym, a tylko wywołuje chaos i niepokój.– Ulice miasta cały czas są patrolowane przez policjantów umundurowanych, jak i po cywilnemu. Osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat pobytu poszukiwanego Radosława Kolasińskiego, proszone są o PILNY kontakt w pierwszej kolejności z policją. Wszystkim nam zależy na zatrzymaniu podejrzewanego – podsumowuje płocka policja.

Przypomnijmy, że do morderstwa trzech chłopców w wieku od 8 do 17 lat doszło 9 marca br. Policja poszukuje 42-letniego Radosława Kolasińskiego, który opiekował się chłopcami i uciekł z miejsca zdarzenia.

Trwają poszukiwania mordercy dzieci z Płocka. Jakie działania podjęto dotychczas?REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 6

 1. superekspres says:

  Po 1: Skąd na Rybakach bloki? Po 2: Skąd łyżwy jak Wisła nie jest zamarznięta? Po 3: Dokąd tupta nocą jeż?

 2. Htp says:

  Ukrywają jedynie to , że ludzie to idioci i teraz wszędzie widzą mordercę . Kto kazał w grupkach dzieciakom biegać.

 3. Anonim says:

  Najpierw każą chodzić w grupkach dzieci odprowadzać do szkoły i nie puszczać na dwór a teraz piszą sprostowanie że nie ma powodów do obaw.

 4. Jjjjj says:

  Najpierw każą chodzić w grupkach dzieci odprowadzać do szkoły i nie puszczać na dwór a teraz piszą sprostowanie że nie ma powodów do obaw.

 5. Luk w tym says:

  A rozmowa z rzekomą koleżanką najstarszego z braci, którą pokazał ten cały alarm? To przecież też wytwór wyobraźni autora tej publikacji medialnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
 • %d bloggers like this: