REKLAMA

Fałszerze banknotów złapani. Grozi im do 25 lat pozbawienia wolności

REKLAMA

Policja zatrzymała trzech mężczyzn, którzy posiadali i wprowadzali do obrotu fałszywe banknoty dwudziestozłotowe. Każdemu z nich grozi kara od 5 do 25 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze o tym procederze zostali powiadomieni w ubiegły weekend przez personel jednej z dyskotek. – Dostaliśmy zgłoszenie, że gość lokalu chciał zapłacić banknotami, które prawdopodobnie są fałszywe – relacjonuje  rzecznik prasowy płockiej policji. – Każda z dwudziestozłotówek miała taki sam numer seryjny.

Na miejsce wysłano policję z posterunku w Łącku oraz z płockiej komendy. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę oraz jego dwóch kolegów, którzy mieli przy sobie wzbudzające wątpliwości pieniądze. Łącznie zabezpieczono 6 banknotów o nominale dwadzieścia złotych. Zatrzymani to mieszkańcy Gostynina w wieku od 17 do 19 lat. Ponadto, w trakcie przeszukiwania mieszkania jednego z nich, policjanci odnaleźli sprzęt, który służył do drukowania fałszywek.– Zatrzymani w Prokuraturze Rejonowej w Gostyninie usłyszeli zarzut wprowadzania do obiegu falsyfikatów, a dodatkowo 19-latkowi przedstawiono zarzut podrabiania pieniędzy – podaje płocka policja. – Prokurator zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Za podrabianie albo przerabianie polskich banknotów, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 5 lat lub karę 25 lat pozbawienia wolności, natomiast za wprowadzenie fałszywych banknotów do obiegu grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU