REKLAMA

Fala wezbraniowa dotrze do Płocka w czwartek

REKLAMA

Na temat sytuacji na Wiśle rozmawiano 27 maja w Urzędzie Miasta Płocka, podczas posiedzenia Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zgodnie z informacjami od przedstawiciela Wód Polskich, kulminacja fali wezbraniowej w Płocku przewidziana jest w czwartek, 30 maja.

Na stopniu we Włocławku utrzymywana jest rzędna piętrzenia 56,61 m n.p.m (min. PP -56,50 m n.p.m., NPP – 57,30 m n.p.m.). W czasie przejścia wezbrania przez profil stopnia, będzie utrzymywany poziom piętrzenia 57,30 m n.p.m. Podczas przejścia wezbrania różnica poziomu będzie wyższa o około 70 cm. Stany wody na wodowskazach w Płocku mogą przekroczyć stany alarmowe od kliku do kilkunastu centymetrów.

PowiązaneTematy

– Wszystkie służby, inspekcje są w stanie gotowości, aby w przypadku wystąpienia zagrożenia podjąć odpowiednie działania, zgodnie z obowiązującymi procedurami – zapewnia Urząd Miasta Płocka.Po południu ostrzeżenie wydało również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa: „Przez Mazowsze przechodzi fala wezbraniowa na Wiśle. Dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa podjął decyzję o wysłaniu SMS-owych ostrzeżeń – ALERTU RCB – do mieszkańców zagrożonych powiatów”. Zgodnie z tym komunikatem, fali wezbraniowej możemy spodziewać się już w środę.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU