Eleni w Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pod koniec listopada w Płocku odbędzie się galowy koncert znanej polskiej piosenkarki Eleni wraz z zespołem Hellenic. Wydarzenie, pod nazwą “Miłości ślad”, zobaczymy w Novym Kinie “Przedwiośnie”.

W programie koncertu znajdują się nowe i najnowsze piosenki, największe przeboje oraz pieśni i piosenki o tematyce religijnej Eleni. Artystka z muzyką zetknęła się już w dzieciństwie, tradycje artystyczne były w jej rodzinie od zawsze. W szkole średniej uczestniczyła aktywnie w życiu kulturalnym jako solistka zespołu “Ballada”, w roku 1975 została zaangażowana do profesjonalnego zespołu “Prometheus”. Jako solistka równolegle z występami na estradzie dokonywała nagrań radiowych i brała udział w licznych programach telewizyjnych. Pierwszą płytę długogrającą nagrała z zespołem “Prometheus” w 1977 roku. W następnych latach ukazały się jej kolejne płyty: ”Moja miłość”, “Buzuki Disco”, “Ty jak niebo”. “Ja jak obłok”, “Lovers”, “Grecja raz jeszcze”, “Morze snu”, “Muzyka Twoje imię ma”, “Miłość jak wino”, “Wakacyjny flirt”, ”Nic miłości nie pokona” oraz największy przebój “ Miłości ślad”. Za większość powyższych pozycji Eleni otrzymała “Złote Płyty”.

Przez trzy kolejne lata piosenkarka wygrywała plebiscyt “Lata z radiem” za co uhonorowano ją tytułem “Królowej Polskiej Piosenki”. Oprócz występów na większych krajowych scenach, śpiewała również wielokrotnie w Paryżu, Szwecji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, jako nieliczna z artystów śpiewała bezpośrednio dla Papieża Jana Pawła II.

Koncert odbędzie się 28 listopada o godzinie 19 w Novym Kinie „Przedwiośnie“. Bilety w cenie 50 zł są do nabycia w kasie kina, tel. 24/367 65 02, ul. Tumska 5 A, oraz w Księgarni Diecezjalnej, tel. 24/262 82 23, pl. Narutowicza 3.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji