Ekologiczny happening przed ratuszem

REKLAMA

Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku we współpracy z Gimnazjum Nr 6 i Wydziałem Środowiska Urzędu Miasta Płocka przygotowało 8 czerwca na Placu Starego Rynku happening, poświęcony obchodom Dnia Ziemi oraz Światowego Dnia Ochrony Środowiska.

Tegoroczne obchody kształtują ważne i bieżące tematy, dotyczące ekologii i środowiska. Główne hasła to: „Mówimy NIE bezmyślnym zakupom – budujemy społeczeństwo recyklingu” oraz „Z energią zmieńmy źródła”.

PowiązaneTematy

– Popularyzacja założeń ekologicznych ma na celu edukację społeczeństwa-konsumentów, zachęcenie ich do świadomego wyboru produktów, przedstawienie właściwego postępowania z odpadami opakowaniowymi oraz promocji odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej – mówiła prezes RCEE w Płocku, Janina Kawałczewska.

Dzieci i młodzież, wraz z opiekunami, przygotowali z tej okazji programy artystyczne oraz konkursy z nagrodami. – Wiedzę ekologiczną najlepiej przekazać przedszkolakom w formie zabawy. Tak właśnie zrobiliśmy i stąd te stoiska z konkurencjami. Dzieciaki dowiedzą się, jak zdrowo jeść, dlaczego na fast foody mówimy „śmieciowe jedzenie” i czemu jedzenie warzyw i owoców jest lepsze dla naszego zdrowia – mówiła Ania z płockiego gimnazjum.

Jak przebiegał happening? Zobaczcie nasze zdjęcia.