REKLAMA

Ekipa Top Gear przyjedzie do Płocka?

REKLAMA

Czy odcinek jednego z najpopularniejszych programów motoryzacyjnych na świecie zostanie nagrany koło Płocka? To możliwe! Stara się o to spora grupa mieszkańców, która odpowiedziała na „niewinne” pytanie jednego z prowadzących magazyn Top Gear, Richarda Hammonda.

Wspomniany już Hammond, na swoim profilu w portalu społecznościowym Facebook, zapytał o najlepszą drogę w Polsce. Na odpowiedzi naszych rodaków nie trzeba było długo czekać. Wśród nich znalazła się jedna propozycja, która w trzy dni zgarnęła ponad 1,5 tys. lajków – mowa o komentarzu płocczan, którzy jako najlepszą trasę w Polsce zaproponowali tę z Płocka do Włocławka, która ciągnie się wzdłuż Wisły. Także na Facebooku stworzone zostało wydarzenie, które poparło ponad 1,6 tys. osób.

Akcja zrodziła się z inicjatywy płocczan, którzy zobaczyli wpis prowadzącego Top Gear. – Pojawiło się pod nim mnóstwo negatywnych komentarzy malkontentów, którzy wyśmiewali nasze drogi – tłumaczy w rozmowie z nami Michał Sosnowski, jeden z organizatorów akcji na Facebooku. – Wraz z kolegą postanowiliśmy zrobić im na przekór i pokazać, że są w Polsce miejsca, które warto pokazać. Tak powstała nasza inicjatywa, pod którą najpierw podpisywali się znajomi, a chwilę później liczba wspierających nas osób spoza tego grona rosła w ogromnym tempie.

Czy jest szansa, aby odcinek Top Gear lub jego fragment, został nagrany właśnie koło Płocka? – Pytanie Richarda Hammonda może wydawać się niewinne, ale możliwe, że są to po prostu przygotowania do nakręcenia odcinka w naszym kraju – mówi Sosnowski. – My na tym nie poprzestaniemy – deklaruje i ujawnia, że akcja wychodzi teraz poza ramy internetu. – Jesteśmy w trakcie przygotowywania dużego zaproszenia skierowanego do twórców programu Top Gear. Będziemy zbierać pod nim podpisy ważnych osób. Mamy już wstępną deklarację Adama Struzika, marszałka województwa oraz Andrzeja Nowakowskiego, prezydenta Płocka.Ogromne zaangażowanie setek osób może przynieść niemałe korzyści. Top Gear to najpopularniejszy program motoryzacyjny na świecie. Brytyjska wersja magazynu jest emitowana w 55 krajach naszego globu. Wyemitowanie plenerów z Polski, w tym z okolic Płocka może być najlepszą reklamą dla naszego kraju i regionu. – A mamy się czym pochwalić – mówi Michał Sosnowski. – Trasa z Płocka do Włocławka usytuowana jest na wysokości tafli wody, co daje olbrzymie możliwości nakręcenia ciekawych ujęć. Ponadto, obydwie miejscowości mają też coś do zaoferowania – Włocławek tamę i zalew, a Płock skarpę i Most Solidarności.

Organizatorzy akcji nadal liczą na wsparcie płocczan i klikanie „lubię to” przy komentarzu pod wpisem Hammonda, który znajdziecie TUTAJ. – Niech Richard ma na uwadze, że jest w Polsce fajne miejsce do nakręcenia świetnych ujęć – kwitują organizatorzy. – A sam fakt wsparcia i zaangażowania się płocczan będzie pokazaniem na czym polega nowoczesny, lokalny patriotyzm.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU