REKLAMA

Eastwest Rockers na festiwalu Katorga!

REKLAMA

Studencki Festiwal Piosenki “Katorga” jest znaną imprezą, zwłaszcza wśród lokalnych zespołów i wokalistów. Co roku na koniec przeglądu artystycznych wykonań pojawia się gość festiwalu. W tym roku organizatorzy zaprosili Eastwest Rockers.

Katorga jest wstępem do Juwenaliów, ponieważ zwycięzca festiwalowego konkursu wystąpi na scenie podczas studenckiego święta. W tym roku Studencki Festiwal Piosenki odbędzie się 11 maja na Zielonym Ogródku MOSIR przy Placu Dąbrowskiego 2a. Przegląd wykonań wokalistów i zespołów muzycznych zacznie się od godz. 16. Na koniec przesłuchań gościnnie wystąpi zespół grający muzykę raggamuffin – Eastwest Rockers. Koncert zaplanowany jest na godz. 20.

PowiązaneTematy

Eastwest Rockers to ekipa od wielu lat działająca na polskiej scenie reggae. Zaczynali od lokalnych imprez w Opolu, ale fama o jakości granych przez Eastwest Rockers imprez szybko rozniosła się po Polsce i już przed wydaniem debiutanckiej płyty skład koncertował w całym kraju. Debiutancki album „Ciężkie Czasy” ukazał się pod koniec roku 2006, prezentując światu Cheebe, Ras Lutę i Grizzliego na podkładach czołowych polskich i europejskich producentów. Album przez wielu uważany jest za przełomowy dla polskiej sceny, nie tylko ze względu na dobór riddimów i talent wokalistów, ale też dzięki brzmieniu całości za które odpowiedzialny był Pionear z Germaican Rec. Płytę wydało Karrot Kommando, agencja która do dziś ściśle współpracuje z ekipą Eastwest przy organizacji ich koncertów.

Świeże brzmienia modern roots i dancehall plus oryginalna „nawijka” łącząca jamajski i polski slang, okazały się trafiać w swój czas i Eastwest Rockers szybko zbudowało mocną pozycje na scenie, trafiając nie tylko do fanów reggae, ale też wychodząc poza swoją nisze.