REKLAMA

Dzwoniła do seniorów, podając się za wnuczkę. Płocczanie powiadomili policję

REKLAMA

Do kilku seniorów mieszkających w Płocku dzwoniła kobieta, podająca się za wnuczkę lub za córkę. Twierdziła, iż spowodowała wypadek samochodowy i potrzebuje natychmiast pieniędzy, aby nie trafić do więzienia. Na szczęście płoccy seniorzy są już wyedukowani i nie dali się nabrać oszustce.

Telefony do płockich seniorów miały miejsce we wtorek, 4 czerwca. Tym razem oszustka nie obłowiła się – płoccy seniorzy wykazali się dużą ostrożnością i rozwagą. Najpierw zweryfikowali podane przez nią informacje, a o próbach wyłudzenia poinformowali policję.

– Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, którzy przychodzą do domu bądź dzwonią, podając się za członków rodziny, znajomych lub za pracowników różnych instytucji. Przed przekazaniem jakichkolwiek pieniędzy czy innych rzeczy wartościowych, należy jak najszybciej skontaktować się z osobą, do której mają one trafić. W ten sposób upewnimy się, że to rzeczywiście ona zwracała się do nas z prośbą i nie zostaniemy oszukani – tłumaczy sierż. sztab. Marta Lewandowska, oficer prasowy płockiej policji.Policja apelujemy również do bliskich osób starszych. – Zadbajcie Państwo o bezpieczeństwo seniorów. Powiedzcie im o zagrożeniach, uczulcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o czyhających na nich zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie Państwo na osoby starsze, by kontaktowały się z Wami i pytały o radę. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, zawsze możemy zadzwonić na Policję – podkreśla Marta Lewandowska.

źródło: KMP Płock

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU