Dźwig jak Titanic – widowiskowo na budowie dworca [ZDJĘCIA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Niecodzienne widowisko mieli okazję oglądać pasażerowie i mieszkańcy okolicy dworca PKP. Dźwig, pracujący na budowie, zaczął się zapadać w miękkim gruncie i powoli, jak Titanic, stanął pionowo. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 11. Dźwig samochodowy, oparty na nóżkach podporowych, nie utrzymał się na – jak się okazało – grząskim gruncie i bardzo powoli zaczął się zapadać. Widok był niecodzienny i nieco przerażający, na szczęście wszystko gorzej wyglądało niż było w rzeczywistości.

– Nikomu nic się nie stało. Maszyna zapadała się na tyle wolno, że operator dźwigu zdążył wysiąść z kabiny – powiedział nam Zbigniew Bednarski, wiceprezes spółki Rynex nadzorującej inwestycję. – Nie ma również strat w sprzęcie, jedynie podpory nieco się skrzywiły – dodał. Jak wyjaśnił, to zdarzenie udowadnia, jak nieprzewidywalny jest grunt na terenie budowy – w jednym miejscu twardy, z mieszanką gliny, w innym sypki.

Ważna informacja jest również taka, że zdarzenie nie spowodowało przerw w pracy. Zdjęcia otrzymaliśmy od czytelnika – dziękujemy.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji