REKLAMA

Dziwni „inkasenci” na Mickiewicza. Dotarli do was?

REKLAMA

Otrzymaliśmy od czytelnika wiadomość o podejrzanych inkasentach, którzy wieczorem odwiedzili jeden z bloków przy ul. Mickiewicza. Mężczyźni próbowali przekonać naszego czytelnika, że zalega z opłatą za gaz.

W czwartkowy wieczór, 6 kwietnia, napisał do nas czytelnik, mieszkający w jednym z bloków przy ul. Mickiewicza w Płocku.

– Przygotowywałem dziecku kolację, kiedy zaczął dzwonić domofon. W słuchawce usłyszałem: „Dzień dobry, jesteśmy ze spółdzielni. Mają państwo niezapłacony rachunek za gaz”. I to już dało mi do myślenia, ponieważ opłata za gaz, z tego co wiem, pobierana jest z góry za cały rok. Pytam więc jaka kwota. Mężczyzna przed domofonem mówi, że mnie nie słyszy i żebym go wpuścił. Nie mam tego w zwyczaju, tym bardziej, że nikogo tu nie znam. Mówię więc przez domofon, że przekażę właścicielowi informację i niech zweryfikuje – opowiada pan Rafał.

Jak tłumaczy, osoba przed domofonem lekko się speszyła, mówiąc: „Ok, proszę się tym zająć, bo inaczej będziemy nękać”. – Najbardziej jednak zastanowił mnie tekst na koniec „W razie czego nas tu nie było” – pisze czytelnik. – Od razu zadzwoniłem do właścicieli mieszkania i okazało się, że wszystko jest opłacone na bieżąco, co jeszcze bardziej przekonuje mnie, iż to jeden z oszustów chce „zarobić” przed wielkanocnymi świętami – domyśla się pan Rafał.Ze względu na późną porę, nie mogliśmy skontaktować się ze spółdzielnią mieszkaniową, jednak jeśli do was również zadzwonią późną porą osoby, podające się za inkasenta, nie wpuszczajcie go do domu, ani nie przekazujcie pieniędzy.

– Do mojego domofonu zadzwonił o godzinie 19.30, podając kwotę niezapłaconego rachunku za gaz na kwotę 134 zł 30 gr. Może osoby czytające portal miały z takim incydentem do czynienia? O ile ja go nie wpuściłem, to blok jest 10-piętrowy i mieszkają w nim również ludzie starsi. Bardzo możliwe, że kogoś, jak mnie, będą próbowali prawdopodobnie nabrać. Warto ostrzec innych – apeluje pan Rafał.

Dodamy od siebie, że każdy taki przypadek warto zgłaszać na policję.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. komiwojażer says:

    Pan Rafał nie wie nawet, że jego blok jest 11-piętrowy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU