REKLAMA

Dziś Dzień Babci. Nie zapomnijcie złożyć życzeń!

REKLAMA

W Polsce 21 stycznia obchodzone jest święto, mające na celu uhonorować wszystkie babcie. Mowa, oczywiście, o Dniu Babci. Wszystkim zapominalskim przypominamy – to już dziś!

Dzień Babci to święto, obchodzone w naszym kraju od 1964 roku. Pomysł ten wpadł do głowy redakcji pewnej gazety (niestety, nie był to PetroNews). Idea ochrzczenia 21 stycznia Dniem Babci  pojawiła się w tygodniku „Kobieta i Życie”. Dwa lata później pomysł ten rozprzestrzenił i utrwalił inny periodyk, „Ekspres Wieczorny”.

Co ciekawe, święto to w różnych częściach globu obchodzone jest innego dnia – np. w słonecznej Hiszpanii 26 lipca, a we Francji w pierwszą niedzielę marca. Największe „bum” celebrowania Dnia Babci występuje w Ameryce – choć nazywa się inaczej. W USA obchodzony jest Narodowy Dzień Dziadków – święto, które zostało zatwierdzone przez Kongres i prezydenta, a występuje w pierwszy poniedziałek września. Podczas licznych ceremonii – organizowanych w kościołach, domach starości czy w gronie rodzinnym – rozpalane są grille, ogniska, organizowane przyjęcia, a młodzi robią wszystko, by pokazać jak wiele seniorzy znaczą dla swoich wnuków. Dzień ma nawet swój oficjalny hymn („Piosenka dla Babci i Dziadka”), a symbolem święta jest niezapominajka.

Inaczej jest natomiast w Rosji, gdzie takie święto w ogóle nie obowiązuje – a przynajmniej nie ma swojej oficjalnej, zatwierdzonej przez polityków daty. Rosjanie ustalili jednak, że od 2009 roku Dzień Babci obchodzony jest 15 października – na przekór władzy.Jednak nieważne w jaki sposób i jak hucznie celebrujemy ten dzień, najistotniejsze jest to, by o nim nie zapomnieć. Właśnie dlatego, jeśli macie możliwość spędzenia kilku bezcennych chwil z nestorką rodu, zróbcie to i dajcie jej jednego buziaka więcej. Nie tylko od święta.

Redakcja PetroNews dołącza się do milionów uścisków i buziaków, życząc wszystkiego co najlepsze.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU