REKLAMA

Dziewięć do zera dla Królewskich w pierwszym meczu

REKLAMA

W niedzielę na ligowe boiska wróciły piłkarki nożne KS Królewscy Płock. Pierwszym przeciwnikiem w walce o II ligę był zespół Żbika Nasielsk. Płocczankom udało się wygrać z wynikiem aż 9:0.

31 marca KS Królewscy zmierzyli się w Płocku ze Żbikiem Nasielsk – był to pierwszy mecz nowego sezonu w III Lidze Mazowieckiej Kobiet. Drużyna przyjezdnych nie zdobyła w tym sezonie ani jednego punktu, więc trudno było przed meczem zakładać, że na boisku w Płocku zawodniczki z Nasielska osiągną pozytywny dla siebie rezultat.

W 5. minucie dla płocczanek bramkę zdobyła Oliwia Gołębiewska. Po  tej akcji nastąpił długi okres gry, w którym miejscowe nie wypuszczały przeciwniczek ze swojej połowy. Zdecydowana przewaga Królewskich nie przekładała się na strzelane gole.

Dopiero w 29. minucie prowadzenie podwyższyła środkowa napastniczka Aleksandra Synowiec. Tym samym rozwiązała worek z bramkami i przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę błysnęła skutecznością jeszcze dwa razy. Zawodniczki z Płocka zeszły na przerwę, mając cztery gole na koncie.

W przerwie trenerowi z Nasielska udało się na tyle zmotywować swoje zawodniczki, że po rozpoczęciu drugiej części spotkania przez kilkanaście minut odważniej zaatakowały Królewskich. Zdobyczy bramkowych to nie przyniosło, jednak presja wymusiła na Pomarańczowych kilka błędów przy wyprowadzeniu piłki, które mogły się źle zakończyć. Piłkarki z Płocka zyskały za to więcej miejsca pod bramką przeciwnika i raz po raz wyprowadzały szybkie kontry. Z każdą minutą opadające z sił nasielszczanki popełniały coraz więcej błędów, które skrzętnie wykorzystywały gospodynie, finalnie zwyciężając 9:0.

KS Królewscy Płock – MLSK Żbik Nasielsk 9:0Bramki: 5. Oliwia Gołębiewska, 29., 31., 38. Aleksandra Synowiec, 46. Julia Mikołajewska, 60. Aleksandra Kujawska, 65. Wiktoria Zielińska, 67. Wiktoria Wiączek, 77. Klaudia Popowska

KS Królewscy Płock: Marta Hućko (60. Agnieszka Potrzebska), Klaudia Stradomska (K), Karolina Ejman (60. Aleksandra Zając), Natalia Marciniak (60. Kinga Sławińska), Klaudia Łyzińska, Daria Kusa, Wiktoria Wiączek, Aleksandra Kujawska (60. Zielińska), Gołębiewska (41. Maja Zielińska), Julia Mikołajewska (60. Natalia Borowska), Aleksandra Synowiec (60. Klaudia Popowska).

– Mimo że grałyśmy z Nasielskiem, który aktualnie jest ostatnią drużyną w lidze, to ten mecz miał dla mnie ogromne znaczenie, chciałam wypaść najlepiej ze względu na moje urodziny i wszystkich obecnych kibiców oraz rodzinę, która mnie wspierała. Pomimo bramki uważam, że mogłam zagrać trochę lepiej. Zbyt pochopnie podchodziłam do decyzji o strzale, gdzie mogłam jeszcze podać piłkę do lepiej ustawionej koleżanki. Mogłam jeszcze lepiej współpracować z obrończynią po mojej stronie. Mimo wysokiego wyniku i kontroli spotkania uważam, że brakowało nam trochę spokoju i cierpliwości w budowaniu akcji, a także większej współpracy w zdobywaniu bramek, bo mimo że aż 7 dziewczyn wpisało się na listę strzelczyń, to często próbowałyśmy skończyć akcje zbyt indywidualnie – mówiła Aleksandra Kujawska.

Kolejny mecz w III Lidze Mazowieckiej Kobiet KS Królewscy rozegrają 14 kwietnia o godzinie 12. Mecz odbędzie się na Stadionie Stoczniowiec (ul. Kolejowa 3). Płocczanki zagrają przeciwko KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU