REKLAMA

Dzień Wolnej Sztuki ze Stasysem

REKLAMA

Dzień Wolnej Sztuki jest szczególny dla jej miłośników, o których nie zapomina Płocka Galeria Sztuki. Wszyscy, którzy mają dość pobieżnego zwiedzania wystaw, będą mogli spędzić czas przy proponowanych przez Galerię pracach Stasysa Eidrigeviciusa.

Płocka Galeria Sztuki zaprasza na wystawę poświęconą pracom Stasysa Eidrigeviciusa. W sobotę, 22 kwietnia od godz. 10 do 18, będzie można uważnie obejrzeć wybrane prace artysty: rzeźby, masek i fotografii, o których opowiedzą pracownicy PGS i postarają się odpowiedzieć na pytania. W zamian będą zachęcać do podzielenia się swoimi refleksjami na temat tych dzieł. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Wystawa Stasysa Eidrigevičiusa „Archiwum wyobraźni” to propozycja niezwykłej podróży w surrealistyczny, pełen metafor świat artysty. Podczas wędrówki między pracami Stasysa, na zwiedzających popatrzą swoimi niezwykłymi oczami twarze-maski. W Galerii Kreski na interpretację sobotnich gości będą czekać maski z papier-mache z 2003 r. o intrygujących nazwach, m.in. „Lustro”, „Sen poety” czy „Trzy mrugnięcia”.

Będzie można podzielić się swoimi uwagami na temat rzeźby Pałac, w której drobna figurka Pinokia została posadzona na bardzo wysokim postumencie, przypominającym stalinowskie drapacze chmur. Płynną kontynuacją tematu masek są prezentowane na piętrze PGS fotografie Stasysa Eidrigevičiusa, na których – obok modela – proste rekwizyty (kawałek sznurka, papieru, płachta materiału) stanowią integralną częścią całego dzieła, którego efektem jest zdjęcie.W niedzielę, 23 kwietnia, w godzinach 10-15, w Płockiej Galerii Sztuki każdy będzie mógł odkryć swoje wnętrze i stworzyć artystyczne alter ego. Bodźcem do twórczego działania staną się niezwykle plastyczne prace Stasysa Eidrigeviciusa (obrazy, rysunki, maski), które potrafią wywoływać emocje i działać na wyobraźnię.

W sobotę, 13 maja o godz. 12, PGS zaprasza na rodzinne warsztaty plastyczne „Jak trzymać ołówek?”, podczas których zapomnimy o wyuczonych schematach. Na pewno hasło spotkania jest prowokacyjne, bo każdy wie, jak to robić. Jednak czy każdy wie, jak go użyć, aby stworzyć ciekawe ilustracje, a tym bardziej scenorys? W książkach, np. w „Królu kruków” Paula Delarue’a, „Kilku czarodziejskich historiach” Zbigniewa Brzozowskiego czy w „Opowieści” Joanny Papuzińskiej ważną rolę spełniają wykonane przez Stasysa ilustracje. Podczas sobotnich warsztatów powstanie scenorys, czyli seria obrazków, ilustrujących… Tego dowiedzą się uczestnicy spotkania.

Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerami telefonów 24 366 43 23 oraz 24 364 60 40.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU